banner2

Son dakika: Hulusi Akar duyurdu! TSK, Asos'ta 16 mağarayı imha etti

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Daha 26'sında geçtiğimiz 2 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri gitti 140 kilometre girdi, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu ve bu devam edecek.'' şeklinde açıklama yaptı.

Gündem 29.09.2022, 15:00 29.09.2022, 15:57
Abone ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Avsever ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Ercüment Tatlıoğlu ile Şırnak’a gitti. Bakan Akar, Şırnak’ta “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuştu.

''PKK HİÇBİR ZAMAN KÜR KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR''

Bakan Akar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Mehmetçiğin nefesi teröristin ensesinde. TSK başta Kıbrıs'ta olmak üzere Azerbaycan Türkü'nü Libya'daki kardeşlerimizin de haklı davasında yanında olmaya devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz devam edecek. PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, DEAŞ da Müslümanların temsilcisi değildir. Türkler ve Kürtler kardeştir. Bu vatanı birlitke kurduk. Tek yumruğuz tek gücüz. Bunun için sadece bugün değil geçmişte de fitne teşebbüsleri oldu. Bugüne kadar direndik, direnmeye devam edeceğiz. Bütün şehitliklerde Kürt, Arap, Türk yan yana yatıyor. Canımızı beraber ortaya koyduk. Fitneye fesata su taşımayalım. 

TSK, ASOS'TA 16 MAĞARAYI VURDU

Türkiye sınırına 140 km uzakta olan Asos bölgesine harekat düzenlendi. Daha 26'sında geçtiğimiz 2 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri gitti 140 kilometre girdi, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu ve bu devam edecek. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar durmak yok. Teröristler uluslararası kamuoyunun kafasını karıştırmak için her şeyi yapıyor. Türkler ve Kürtler kardeştir. Geçmişte ve günümüzde çok teşebbüs oldu, direndik, direnmeye devam edeceğiz. Tek yumruk olacağız. Bu vatanı biz beraber kurduk, fitneye fesata su taşımayalım. İster adı PKK olsun ister YPG olsun bunlar terörist. Terör belasından kurtulmakta kararlıyız.

YUNANİSTAN'IN PROVOKASYONLARI

Yunanistan'ın provokatif eylemleri Türkiye'ye karşı son derece saldırgan tavır sergiliyorlar. Biz görüşmeler yoluyla çözüm peşindeyiz. Maalesef Yunanistan kötü komşu niteliğinde, işleri karıştırmak istiyorlar. Aklı selim sahibi Yunanlıların bunlardan vazgeçmesini istiyoruz. Ege'deki zenginliklerin barışçıl şekilde paylaşılmasını istiyoruz. Biz Ege denizinin dostluk denizi olmasını istiyoruz. İster onlar buraya gelsin, ister biz gidelim görüşelim. Yunanistan'ın arkasında kim olursa olsun görüşmekten yanayız.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Tahıl krizini Sayın Cumhurbaşkanımız telefon diplomasisi ile çözdü. Kıymetimizi tüm dünya anladı, anlayacaklar. 25 milyondan fazla takıl Ukrayna limanlarınadan çıktı. Rehine krizi vardı, sayın cumhurbaşkanımız diplomasi ile çözdü.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!