banner2

Son dakika! Halkı sokağa çağıran sosyal medya hesapları için düğmeye basıldı

Son dakika haberleri... Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, halkı kin ve düşmanlığa sevk cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağıran 271 sosyal medya hesabı ile ilgili işlem başlattı.

Gündem 24.11.2021, 16:05 24.11.2021, 16:34
Abone ol
Son dakika! Halkı sokağa çağıran sosyal medya hesapları için düğmeye basıldı

Kur dalgası üzerinden erken seçim çağrısı yapan ve bu provokasyonlar için sosyal medya hesapları üzerinden halkı sokağa davet edenler için harekete geçildi.

EMNİYET DÜĞMEYE BASTI

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

271 HESAP TESPİT EDİLDİ

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmaları manipüle ederek, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağıran içeriklerin yanı sıra, manipülatif ve dezenformasyon niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 271 hesap ile ilgili çalışma yapılarak tespit edilen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak, her alanda olduğu gibi sanal ortamda da suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!