Son dakika: Gezi Parkı davasında yeni gelişme! Osman Kavala'nın tutukluluk itirazında karar çıktı

Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu Gezi Parkı davasında bir üst mahkemeye yapılan tutukluluğa itiraz talebi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından oy birliğiyle reddedildi.

Gündem 10.05.2022, 14:55 10.05.2022, 18:39
Abone ol
Son dakika: Gezi Parkı davasında yeni gelişme! Osman Kavala'nın tutukluluk itirazında karar çıktı

Osman Kavala'nın aralarında bulunduğu Gezi Parkı davasında bir üst mahkemeye yapılan tutukluluğa itiraz talebi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından oy birliği ile reddedildi. 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI 

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Osman Kavala'ya TCK'nın 312/1 maddesi gereğince "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini kararlaştırmıştı.

HÜKÜMETİ ORTADAN KALDIRMAYA TEŞEBBÜSTEN YARGILANIYORDU 

Kavala hakkında TCK'nın 312/1 maddesinden ceza verildiğine vurgu yapan mahkeme heyeti, bu nedenle sanığın, "mala zarar verme", "Nitelikli mala zarar verme" tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma", "İbadethanelere ve mezarlıklara zarar verme", "Nitelikli yağma", "Nitelikli yaralama" suçlarından hüküm kurulmasına yer olmadığına karar vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!