banner2

Son dakika: Gaziantep'e roket saldırısı! Meskun mahale düştü

Gaziantep'in Karkamış ilçesine roket saldırısı yapıldı. Roketlerin bazılarının meskun mahale düştüğü bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, saldırı sonucu 2 kişinin hayatını kaybettiğini ölenlerin arasında bir öğrenci ve bir öğretmen bulunduğunu belirtti.

Gündem 21.11.2022, 11:53 21.11.2022, 18:12
Abone ol

Gaziantep'in Karkamış ilçesine terör örgütü PKK tarafından roket saldırısı yapıldı. Roketlerin bazılarının meskun mahale düştüğü bildirildi. 

5 ROKET ATILDI

Teröristler tarafından Karkamış'a atılan 5 roketin meskun mahale düştüğü bildirildi. Saldırı sonrası yaralanan vatandaşlar için bölgeye ambulans ve emniyet sevk edildi. 

ROKETLER MESKUN MAHALE İSABET ETTİ

PKK'lı teröristler tarafından atılan 5 roket, ilçe merkezindeki bir lise ve iki ev ile Karkamış Sınır Kapısı yakınında bir tıra isabet etti. 

SABAH SAATLERİNDEN İTİBAREN 10 FÜZE ATILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep'in Karkamış ilçesinde havan saldırısına hedef olan öğretmenin şehit olduğu Kocatepe İlkokulu'nda açıklamada bulundu. 

Bakan Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar; 

Hepimize geçmiş olsun. Karkamış’tayız ve bugün buraya terör bölgesinden bir saldırı gerçekleşti. Dün akşam itibarıyla da saat 21.15’te antik alan dediğimiz bölgeye bir saldırı gerçekleşmişti. Boş bir alandı herhangi bir zayiat söz konusu olmamıştı. Ancak bugün 11.15 sıralarında o saatten bu saate kadar yaklaşık 10 adet atım gerçekleşti. Bugün bizim Sayın Milli Eğitim Bakanımız ile birlikte bir protokol programımız söz konusuydu. O esnada aldığımız haber çerçevesinde Sayın Vali’miz ile ve oradaki güvenlik görevlisi arkadaşlarımızla kurduğumuz temas sonucunda değerlendirmeleri alabilme imkanına sahip olduk.

Milletimize şunu söylemek isteriz, dün gerçekleştirilen ve terör örgütünün büyük kayıplar verdiği operasyondan sonra buna yönelik gerçekleştirilen saldırıların cevabı da en güçlü şekilde verilecektir. Bu konuda da gerekli bütün adımlar atılacaktır. Terör örgütüne hem sınırımızın içerisinde hem sınırımızın dışında herhangi bir hayat şansı verilmeyecektir.

Ve hem sivil yerleşim yerlerine hem de gördüğünüz gibi okullarımıza da saldırı söz konusuz oldu. Okulun hemen bahçe duvarının yanına bir düşüm söz konusu oldu. Oluşan basınçla da maalesef öğretmen odasının camlarının kırılması sonucu da maalesef Ayşenur Alkan öğretmenimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Mahallenin içinde evlere isabet etmek suretiyle de bu saldırı devam etti. Bu saldırı sonucunda da maalesef 5 yaşındaki Hasan Karataş şehit oldu. Büşra Karataş 5 aylık hamileydi o da karnından ağır yaralandı. İlk anda öldü bilgisi geldi. Şu an entübe haldeler. Bebeğiyle birlikte yaşatmaya çalışıyorlar.

KARKAMIŞ'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Diğer yandan Bakan Özer de saldırının olduğu okul önünde açıklamada bulundu. Özer okulların tatil edildiğini belirterek, "Karkamış'taki tüm okullarımızı bu hafta tatil edeceğiz." ifadelerine yer verdi. 

'TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE PSİKOLOJİK DESTEK VERECEĞİZ'

Diğer yandan Bakan Özer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Acılıyız, 2 şehidimiz ve 10’a yakın yaralımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bir okula böyle bir terör saldırısının isabet etmesi bizi çok yaraladı. Öğrencilerimizin kitaplarını bırakarak sığınağa gitmeleri, okullarını terk etmeleri bizi çok hüzünlendirdi. Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hızlı bir şekilde toparlanacağız. Bugünkü değerlendirmemiz sonucunda bu hafta Karkamış’taki tüm okullarımızı tatil edeceğiz. Ve aynı zamanda hem Bakanlık olarak hem de Gaziantep’teki İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün tüm öğretmenleriyle birlikte buradaki öğrenci, öğretmen ve ailelere psikolojik destek ve danışmanlıkla ilgili her türlü desteği sağlayacağız.

BAKAN KOCA YARALANANLARIN SAĞLIK DURUMUNU AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saldırı sonrası yaralıların durumu ile ilgili açıklamada bulundu. Koca yaptığı açıklamada, hastaneye kaldırılan 19 kişiden 12'sinin taburcu olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: 

Gaziantep Karkamış’a, hain terör örgütü tarafından yapılan havan topu saldırısı sonucu, biri çocuk olmak üzere, 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı. Tedavisi tamamlanan 12 yaralı taburcu oldu. 7 kişinin tedavisi ise devam ediyor, 2’sinin durumu ağır.

Saldırının akabinde 18 ambulans, 5 UMKE Timi, toplam 84 sağlık personeli olay yerine görevlendirilmiş, acil müdahalelerin ardından yaralılar hastanelere yetiştirilmiştir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

GAZİANTEP VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI 

Gaziantep Valisi Davut Gül saldırı sonrası açıklamada bulundu. Gül yaptığı açıklamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini 6 kişinin de yaralandığını belirterek şu ifadelere yer verdi: 

Terör örgütü tarafından Fırat’ın doğusundan Karkamış ilçe merkezine 5 adat havan/roket atılmıştır.

Sivil yerleşim merkezlerine isabet eden saldırıda; 2  hemşehrimiz vefat etmiştir. 2’si ağır olmak üzere 6 vatandaşımız yaralanmıştır. Ayrıntılı bilgi daha sonra paylaşılacaktır.

BAKAN SOYLU ACI BİLANÇOYU AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, teröristlerin yaptığı saldırıda 1'i çocuk 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi. 

Diğer yandan Soylu, hayatını kaybedenlerden birinin çocuk birinin öğretmen olduğunu belirtti. 

Soylu, "Terör örgütüne hem sınırımızın içinde hem sınırımızın dışında hayat şansı verilmeyecek" dedi. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise, saldırıda 10 kişinin yaralandığını açıkladı.

TSK SALDIRILARA MİSLİYLE KARŞILIK VERİYOR 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada terör örgütü PKK'nın sınır hattındaki saldırılara ilişkin 'TSK saldırılara misliyle karşılık veriyor' ifadelerine yer verdi. 

Yapılan açıklamada, terör örgütünün çocuk, yaşlı, öğrenci, öğretmen demeden, masum sivillere yönelik saldırılarını sürdürdüğü belirtildi.

MSB'den yapılan açıklamada, "Okulları dahi hedef alma alçaklığını gösteren hainlerden yaptıklarının hesabı soruldu, sorulmaya devam ediyor. TSK, saldırılara misliyle karşılık veriyor" ifadeleri kullanıldı. 

DÜN DE SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Dün de Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine terör örgütü PKK tarafından roketatar saldırısı düzenlenmişti. Saldırıda biri komiser 6'sı polis olmak üzere 8 güvenlik personeli yaralanmıştı.

CHP'Lİ VEKİLİN YEĞENİ HAYATINI KAYBETTİ

Gaziantep Karkamış’a terör örgütü PKK/YPG tarafından gerçekleştirilen roketli saldırıda CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın 5 yaşındaki yeğeni hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!