banner2

Son dakika! FETÖ'nün kaset kumpas davasında karar açıklandı

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP'nin bazı eski yöneticilerinin özel hayatlarına ilişkin görüntüleri yayımlaması ile ilgili FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında olduğu 171 sanık için karar açıklandı.

Gündem 27.04.2022, 16:30 27.04.2022, 17:33
Abone ol
Son dakika! FETÖ'nün kaset kumpas davasında karar açıklandı

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı MHP'li eski yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin anları video kaydına alarak internet ortamında şantaj için paylaşan aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 171 sanıklı davada karar açıklandı. 

TEKNİK EKİBİN CEZASI AÇIKLANDI 

Mahkeme, hüküm verdiği 120 sanık hakkında 6 yıl 3 aydan 92 yıl 10 aya kadar hapis cezası verdi. Bu sanıklardan dinlemeleri yapan teknik ekipteki Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe 72 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Baykal'a yönelik eylemleri nedeniyle sanıklardan Yener Dönmez'e 21 yıl, Fatih Ünel'e de 13 yıl hapis cezası verildi.

ERDOĞAN'IN OFİSİNE DE BÖCEK YERLEŞTİRMİŞLERDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde ofisine 'böcek' diye tabir edilen dinleme cihazı koyduğu tespit edilen eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdür Yardımcısı Sedat Zavar 92 yıl 10 ay, eski polis memuru İlker Usta ise 81 hapis cezası aldı.

GÜLEN'İN DOSYASI AYRILDI

Aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 46 sanığın dosyası ise ayrıldı. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!