banner2

Son dakika! Fahrettin Altun ülkesine dönen Suriyeli sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Göçmenler ve Medya Çalıştayı'nda konuşma gerçekleştirdi. Altun, 500 bin Suriyelinin ülkesine döndüğünü söyledi.

Gündem 26.01.2022, 12:59 26.01.2022, 13:38
Abone ol

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Türkiye'nin dünya barışı ve insanlık onuru adına yaptığı çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve Suriyeli mültecilerin 500 binden fazlasının Türkiye'nin çalışmalarıyla ülkesine döndüğünü aktardı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun Uluslararası Medya Enformasyon Derneği programında yapıtğı konuşmada Suriyeli mülteciler başta olmak üzere dünyada gündeme gelen insani ve toplumsal konularda Türkiye'nin duruşuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Altun Suriyeli mültecilerle ilgili yapılan çalışmalar ve ülkelerine dönüş yapmalarıyla ilgili de rakam verdi.

'BÖLGENİN İSTİKRARINA KATKIDA BULUNUYORUZ'

Altun "Sözde değil özde çaba gösteriyor. Bölgenin barış, güven ve istikrarına katkıda bulunuyoruz. Bugüne kadar kendi ülkelerinde inşa edilen güvenli yaşam alanlarında kalmak üzere 500 binden fazla Suriyeli kadeşimiz onurlu bir şekilde vatanlarına geri döndü." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!