banner2

Son dakika! Enerji Bakanı Dönmez'den Isparta'daki elektrik kesintisine ilişkin açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'daki elektrik kesintileriyle ilgili açıklamada bulundu. Dönmez, vatandaşların mağdur edilmesine asla izin vermeyeceklerini belirtti.

Gündem 04.03.2022, 11:16 04.03.2022, 11:41
Abone ol
Son dakika! Enerji Bakanı Dönmez'den Isparta'daki elektrik kesintisine ilişkin açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'da yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Dönmez, "Vatandaşlarımızın mağdur edilmesine asla izin veremeyiz. Soruşturma sonuca göre şirkete gereken tüm yaptırımları uygulayacağız." ifadelerine yer verdi. 

Diğer yandan zarar gören elektrik hatlarının onarım çalışmalarına 400 personelle müdahale edildiği açıklandı. 

CK Enerji Akdeniz Elektrik tarafından yapılan açıklamada, 2 Mart'ta başlayan yoğun kar yağışının Isparta'da hayatı olumsuz etkilediği belirtildi. 

Yapılan açıklamada,"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın sahadaki yakın ilgisi ve takibi, TEDAŞ Genel Müdürlüğünün koordinasyonuyla Türkiye'nin farklı bölgelerinde görev yapan dağıtım şirketlerimizden gelen destek ekiplerle birlikte 400'ü aşkın saha personeli, 100'ü aşkın araç ve iş makinesiyle enerji hatlarında yaşanan sorunların çözülmesi için personel ve araç sayısını artırarak var gücümüzle çalışmaktayız. Bu sırada 45 jeneratörümüzle bölgemizdeki kritik noktalara da enerji sağlamaktayız." ifadelerine yer verildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!