banner2

Son dakika: Dışişleri'nden Musul Başkonsolosluğu'na saldırı açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Irak'taki Musul Başkonsolosluğuna düzenlenen saldırı hakkında: "Can kaybı yaşanmayan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyor, sorumluların biran önce adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

Gündem 27.07.2022, 12:22 27.07.2022, 13:18
Abone ol
Son dakika: Dışişleri'nden Musul Başkonsolosluğu'na saldırı açıklaması

Bugün sabah saatlerinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Türkiye, Musul Başkonsolosluğu'na düzenlenen saldırıya tepki gösterdi ve sorumluların bir an önce yakalanmalarını beklediklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Musul Başkonsolosluğumuza 27 Temmuz sabah saatlerinde bir saldırı gerçekleşmiştir. Can kaybı yaşanmayan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve sorumluların biran önce adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz. Irak makamlarını diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

Ülkemizin haksız şekilde itham edilerek hedef gösterildiği bir dönemde, Irak makamlarının çağrısı üzerine düzenlenen BM Güvenlik Konseyi toplantısı sırasında bu saldırının gerçekleşmiş olması da vahim ve düşündürücüdür.

Bu vesileyle Irak makamlarına, terörle mücadeleye odaklanmaları ve toprakları üzerinden komşu ülkelere ve diplomatik temsilciliklere tehdit oluşturan terör mevcudiyetlerine son vermeleri çağrımızı bir kez daha yineliyoruz."

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!