banner2

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan AB'ye Libya tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Libya Milli Birlik Hükümeti arasında imzalanan ve hidrokarbonlar alanında karada ve denizde ikili bilimsel, teknik, teknolojik, hukuki, idari ve ticari işbirliğinin geliştirilmesini öngören Mutabakat Zaptı'na ilişkin AB'den yapılan açıklamaya tepki gösterdi

Gündem 04.10.2022, 13:00 04.10.2022, 13:00
Abone ol
Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan AB'ye Libya tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye ile Libya Milli Birlik Hükümeti arasındaki mutabakat zaptı hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada, "Mutabakat Zaptı hakkında Yunanistan ve AB Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaların ülkemiz açısından hiçbir önemi ve kıymeti yoktur" denildi.

'ULUSLARARSI HUKUKA DA BM'NİN TEMEL İLKELERİNE DE AYKIRIDIR'

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Türkiye ile Libya Milli Birlik Hükümeti arasında dün (3 Ekim) imzalanan ve hidrokarbonlar alanında karada ve denizde ikili bilimsel, teknik, teknolojik, hukuki, idari ve ticari işbirliğinin geliştirilmesini öngören Mutabakat Zaptı hakkında Yunanistan ve AB Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaların ülkemiz açısından hiçbir önemi ve kıymeti yoktur.

İki egemen devlet arasında işbirliğine yönelik bu anlaşmaya itiraz edilmesi hem uluslararası hukuka, hem de BM’nin temel ilkelerine aykırıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!