banner2

Son dakika: Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Gündem 19.09.2023, 14:47 19.09.2023, 15:43
Abone ol
Son dakika: Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Yerel seçimlere heyecanla hazırlanıyoruz. Zillet tortularının kazıtılmasını amaçlıyoruz. Türkiye'nin zaman kaybetmeye, oyalanmaya tahammülü yoktur. Türkiye oyun kurucu vasfıyla bu şartlar altında ben de varım diyerek varlığını ibra ve ifşa etmektedir. MHP olarak ne yaptığımızı biliyoruz. Cumhur ittifakı olarak yeni projelerimizle gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz. MHP başında sonunda önünde arkasında milletin olmadığı hiçbir irtibat ağının bugüne kadar yanında olmamış bundan sonra da olması düşünülemez.

KURULTAY TARİHİ BELLİ OLDU

Cumhuriyet'in yeni yüzyılını omuzlayacak ekibimizle gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz. 17 Mart'ta 4. Olağan Kurultayımızı yapacağız. MYK'da kurultay ve seçim takvimimizi ele aldık. Siyasetteki maksadımız gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Hizmet edenin himmet göreceğini de gayet iyi bilmekteyiz. Haklı mücadelemizi diri tutmanın gayretindeyiz.

"TARİHİNİ BİLMEYEN İSTİKBALİNİ KAYBETMEYE MAHKUMDUR"

Göç sorunundan, ekonomik cepheleşmeye, İslamofobi salgınından ırkçı ve şovenizm hastalığına varıncaya kadar risk ve tehditler dünya genelinde artmıştır. Dünyayı takip ediyoruz ve bunu yapmanın zorunlu olduğunu biliyoruz. Biz Türkiye sevdalısı cesur yürekleriz. Göz kamaştıran bir memleketin miraşçılara olarak bölgesel vizyonumuzu kapatmaya hakkımız olmadığına inananlarız. İnkar bir vebaldir. Varacağı her ihanettir. Tarihini tanımayan milletler, istikbalini kaybetmeye mahkumdur.

Türkiye'mizin karşı karşıya olduğu tehlikeleri değerlendirmek, ilkesel politikamızla çelişmeyen çözümler üretmektir. Türkiye'nin her meselesi bizim de meselemizdir. Bizim sırça köşklerle işimiz olmaz, olmayacaktır. Çıkar hesabı yapmamız, kulislerin oyuncağı olmamız akıl karı değildir. MHP'nin duruşu kızılelma duruşudur.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ

TBMM'nin manevi itibarına kara çalan Kılıçdaroğlu'nun, değişim çalkantıları nedeniyle şuur kaybına uğradığı anlaşılmaktadır. TBMM Gazi bir Meclis'tir. Aksini iddia eden Kılıçdaroğlu gafildir. Kılıçdaroğlu'nun aşırı hırsı aklının önündedir. CHP'nin il ve ilçe kongrelerinde havada uçuşan sandayeler, ilkel manzaralar Kılıçdaroğlu ve yönetiminin maskesini düşürmüştür. Bunların demokrasi anlayışı, dayatmaları sineye çekmektir. CHP'nin demokrasi mantığı ile FETÖ ve PKK'nın demokrasi retoriği bire bir örtüşmektedir. CHP demek kavga kargaşa ve kutuplaşma demektir. 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde Türkiye bu kötürüm siyasetçilerin eline düşmüş olsa kaçınılmaz son gelmiş olurdu. Allah bu milleti zillet ittifakından korumuştur. ittifakın bittiği ifade edilse bile yeni bir masanın kurulma isteği altan alta devam etmektedir. Bu kapsamda Türk milleti zilleti önce 14 Mayıs'ta sonra 28 Mayıs'ta kabul etmemiştir. İnanıyorum ki 31 Mart 2024'te de kabul etmeyecektir. Biz cumhur ittifakının şaşmaz ahlakına, zamanlar üstü siyasetine bakıyor ve buna uygun hareket ediyoruz. Unutulmamalıdır ki bir kez zillete tutulan bir daha belini doğrultamaz.

CHP'Lİ SEZGİN TANRIKULU'NA: BU AĞIZ DÜŞMAN AĞZIDIR

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne saldıran bu alçak milletvekilinin ağzı düşman ağzıdır. Vatandaşlarımızı helikopterden atan Türk askeri değildir. Böyle bir olay da vuku bulmamıştır. CHP'nin bünyesinde bulunan bu satılmış PKK'lıya yanıt vermemesi, ağız birliğidir. Derhal milletvekilliği düşürülmeli, mahkeme yolu açılmalıdır.

"ERMENİSTAN ATEŞLE OYNAMAKTAN VAZGEÇMELİ"

ABD'nin Ermenistan ile ortak tatbikatı bölge huzuruna kastetmektir. Karabağ Türk'ün yurdudur. Ermenistan aklını başına almalı, ateşle oymaktan vazgeçmelidir. Soydaşlarımız yalnız değildir.

AVRUPA PARLAMENTOSU'NUN TÜRKİYE RAPORUNA ELEŞTİRİ

Brüksel oradaysa Ankara buradadır. Katılım sürecine artık kim katılıyorsa katılsın hepsi onların olsun. Katılımlarını da müzakerelerini de bastırsınlar başlarına kıstırsınlar biz Türkiye Cumhuriyeti'yiz. Türkiye'ye tam üyelik yerine stratejik ortaklık önerisi getirilmiştir.

TÜRKİYE'NİN AB'YE ÜYELİK SÜRECİ

Türkiye-Avrupa Birliği (AB) arasında karşılıklı güvenin yeniden baştan inşası için düzenlenen Varna Zirvesi'nden de sonuç alınamamıştır.

''AB BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR''

AB'nin Türkiye'yi üye olarak kabul etme niyeti tutarlı bir bakışı yoktur hiç de olmamıştır. Türkiye bir yol ayrımına riayet ederek bir karar vermenin eşiğine gelmiştir. Gerçekten vakit Türkiye vaktidir. Vakit Brüksel macerasına son vermek vaktidir. AB madem bizi istemiyor o halde biz de onların dünden istemediğini üyelik serüvenini bir an evvel noktalanması hususunda parti görüşümüzü milletimizle paylaşıyoruz. Müzakere defteri açılmamak üzere mutlaka kapatılmalı. Bizim için AB bitmiştir. AB ile doğmadık AB ile de ölmeyiz. 60 yıl kaybettik bir 60 yıl daha kaybedemeyiz. NATO'ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!