Yandex Metrica

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mısır ziyareti!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mısır ziyareti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah es-Sisi ile görüşmek üzere 14 Şubat'ta Mısır'a gidecek. Ana gündem maddesinin Gazze olacağı görüşmede, Kızıldeniz'de yaşananlar ve Ürdün'de hedef alınan ABD üssü meseleleri de ele alıncak.

Gündem

18.02.2024, 21:58

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Şubat Çarşamba günü Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah es-Sisi ile görüşmek üzere Mısır'a ziyaret düzenleyecek. 

Bir suç örgütü daha çökertildi: 'KUYU-7' operasyonları ile 33 kişi yakalandı Bir suç örgütü daha çökertildi: 'KUYU-7' operasyonları ile 33 kişi... Haberi Görüntüle

ANA GÜNDEM MADDESİ GAZZE

Söz konusu görüşmede ana gündem maddesi Gazze'de yaşanan insani krizi ve soykırım olacak. Filistin devletinin tanınması ve iki devletli çözüm için fikir alışverişinde bulunacak olan iki lider ayrıca Ortadoğu'da yaşanan diğer gelişmeleri de ele alacak. 

2024 Haziran konut satış istatistikleri | Haziran'da kaç ev satıldı? 2024 Haziran konut satış istatistikleri | Haziran'da kaç ev satıldı? Haberi Görüntüle

KIZILDENİZ VE ÜRDÜN'DE YAŞANAN GELİŞMELER

Öte yandan iki liderin Ortadoğu'da artan Kızıldeniz gerilimini ve Ürdün'de yaşanan ABD üssüne saldırı olayını da ele alacağı bildirildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde Mısır'a gidecek Türkiye heyeti ile Mısır heyeti arasında iş birliği görüşmelerinin de yapılacağı bildirildi.

Hatay küllerinden doğuyor! Murat Kurum: Her ay 25 bin konut teslim edeceğiz! Hatay küllerinden doğuyor! Murat Kurum: Her ay 25 bin konut... Haberi Görüntüle

RİYAD'DA BİR ARAYA GELDİLER

İki lider daha önce "İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi"nde görüşmüştü. Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen zirvede İsrail'in Gazze'ye yönelik şiddetini her geçen gün artıran saldırıları ile ilgili son gelişmeler ele alınmıştı. 

Gazze'deki masum sivillere karşı İsrail'in sergilediği insan hakları ihlallerinin uluslararası hukuk kapsamında cezalandırılması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Filistin'de kalıcı barışın sağlanması için yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğini anlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'ye yönelik insani yardım ve sağlık hizmetlerinin ulaştırılması için iş birliğine hazır olduğunun altını da çizmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading