Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Lahey'den çıkan kararı değerlendirdi: Memnuniyetle karşılıyorum

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Lahey'den çıkan kararı değerlendirdi: Memnuniyetle karşılıyorum

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Uluslararası Adalet Divanında Gazze'deki insanlık dışı saldırılarla ilgili alınan ihtiyati tedbir kararını değerli buluyor, memnuniyetle karşılıyorum. Savaş suçlarının cezasız kalmaması için sürecin takipçisi olacağız" dedi.  

Gündem

09.02.2024, 19:01

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası Adalet Divanında Gazze'deki insanlık dışı saldırılarla ilgili alınan ihtiyati tedbir kararını değerli buluyor, memnuniyetle karşılıyorum. Filistinli masum sivillere yönelik işlenen savaş suçlarının cezasız kalmaması için sürecin takipçisi olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Aranan şahıslara 'ÇEMBER' darbesi: Binlerce firari kıskıvrak yakalandı Aranan şahıslara 'ÇEMBER' darbesi: Binlerce firari kıskıvrak yakalandı Haberi Görüntüle

FİLİSTİN'İN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Paylaşımına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Soykırım Sözleşmesi'ne taraf ülkeler için bağlayıcı olan bu kararın; İsrail'in kadın, çocuk, yaşlı ayırt etmeden gerçekleştirdiği saldırılarının artık bir son bulmasına vesile olmasını diliyoruz. Türkiye olarak ateşkesin tesisi ve kalıcı barışa giden yolun temini adına tüm gücümüzle çalışmaya ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading