Yandex Metrica

DOLAR

33.07

%0.09 expand_less

EURO

36.10

%0.2 expand_less

ALTIN

2560.00

%-0 expand_less

BIST

11064.85

%0 expand_less

BTC ($)

62960.00

%4.71 expand_less

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İtalya'da Lula ile bir araya geldi: İtalya'da Gazze diplomasisi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İtalya'da Lula ile bir araya geldi: İtalya'da Gazze diplomasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan G7 Liderler Zirvesi için geldiği İtalya'da Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva ile bir araya geldi. İki liderin görüşmesinde soykırımcı İsrail'in Gazze'deki katliamı ve onları durdurmak için yapılması gerekenler ele alındı.  

Gündem

15.06.2024, 02:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G Liderler Zirvesi için geldiği İtalya'da liderlerle baş başa görüşmeler gerçekleştiriyor. 

Erdoğan, İtalya'da Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva ile görüştü.

İtalya'da G7 Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor. Zirveye katılan liderlerle peş peşe görüşmeler gerçekleştiren, ayaküstü sohbetlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva görüştü. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail’in son dönemde iyice yalnızlaştığını zulmün sona erdirilmesi için İsrail’e yönelik baskının artırılarak devam ettirilmesi gerektiğini ifade ettiği bildirildi.

Keir Starmer kimdir? İngiltere'nin yeni başbakanı kim olacak? Keir Starmer kimdir? İngiltere'nin yeni başbakanı kim olacak? Haberi Görüntüle

GAZZE'DEKİ KATLİAMLARIN DURDURULMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLERİ KONUŞTULAR

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İtalya’da Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye ve Brezilya ilişkileri, İsrail’in Gazze’de uyguladığı katliamlar ve onları durdurmak için yapılması gerekenler ile küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in son dönemde iyice yalnızlaştığını zulmün sona erdirilmesi için İsrail’e yönelik baskının artırılarak devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading