banner2

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni'yi Türkevi'nde kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nun yapıldığı New York'ta bulunan Türkevi'nde İtalya Başbakanı Meloni'yi kabul etti.

Gündem 19.09.2023, 22:53 19.09.2023, 23:50
Abone ol
Son dakika... Cumhurbaşkanı  Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni'yi Türkevi'nde kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nun yapıldığı New York'taki Türkevi'nde İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'yi kabul etti.

DIŞİŞLERİ BAKANI FİDAN DA İTALYAN MEVKİDAŞI TAJANI İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ile bir araya geldi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısı dolayısıyla bulunduğu New York'ta İtalya Başbakanı Meloni'yi kabulüne ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre kabulde, iki ülke ilişkileri başta olmak üzere Türkiye'nin AB üyelik süreci, bölgesel meseleler, Rusya-Ukrayna savaşının seyri, Karadeniz Tahıl Koridoru Girişimi'nin geleceği ve iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması amacıyla Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi ile İş Forumu toplantılarının en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada, görüşmenin pek çok alanda güçlü işbirliklerine sahip olan Türkiye-İtalya ilişkileri için hayırlara vesile olmasını diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!