banner2

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'in görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ele alındı, Türkiye-Rusya ilişkileri değerlendirildi.

Gündem 06.03.2022, 12:40 06.03.2022, 15:00
Abone ol
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'in görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir saat süren telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye-Rusya ilişkileri değerlendirilirken, Ukrayna ile yaşanan gerilim ele alındı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Ukrayna sorununun bir an evvel barışçı yöntemlerle çözümü konusunda her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

'HEP BİRLİKTE BARIŞIN YOLUNU AÇALIM'

Acil bir genel ateşkesin bölgedeki insani endişeleri gidermenin yanında, siyasi çözüm arayışlarına da fırsat vereceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hep birlikte barışın yolunu açalım” çağrısını yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ateşkesin sağlanması, insani koridorların açılması ve bir barış anlaşmasının imzalanması için acilen adım atılmasının önemini vurguladı.

'ÇABALAR DEVAM EDECEK'

Ukrayna tarafıyla ve diğer ülkelerle sürekli temas halinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapsamlı müzakerelerin yapılması ve netice alınması için çabalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!