banner2

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Küba ile tarihi imzalar! 200 milyon dolar!..

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba Devlet Başkanı Bermudez ile baş başa görüşme gerçekleştirdi. İki ülke arasında imzalanan anlaşmaların ardından Erdoğan ve Bermudez ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan açıklamasında "Ticaret hacmimizi 200 milyon dolara çıkarmayı teyit ettik" dedi.

Gündem 23.11.2022, 19:32 23.11.2022, 19:55
Abone ol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Küba ile tarihi imzalar! 200 milyon dolar!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Küba Devlet Başkanı Miguel Mario Diaz-Canel Bermudez ortak basın toplantısı düzenledi.

YENİ TİCARET HEDEFİ BELİRLENDİ

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sayın Devlet Başkanı ve heyetine hoş geldiniz diyorum. Küba ile işbirliği ve dayanışmayı artırmayı önemsiyorum. Ticaret hacmimizi 200 milyon dolara çıkarma kararlılığımız teyit ettik. Yaptırımlardan kaynaklanan zorluklara rağmen firmalarımızın Küba'ya ilgisinin arttığını görüyoruz. İstanbul ve Havana arasında haftada 3 sefer düzenleyen THY, ekonomik ve sosyal ilişkilerimize önemli katkılar yapıyor.

Türk şirketlerin Küba'daki yatırımları daha da aratacaktır. Latin Amerike ve Karayipler ile ilişkilerimiz dış politikamızın temel sütünlarından birini oluşturuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!