banner2

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması: Muhalefetin derdi gençleri aldatmak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi'de Rusya lideri Putin'le yaptığı görüşme sonrası dönüşte gazetecilerin sorularını cevapladı. İptal edilen KPSS soruşturmasına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler.'' dedi.

Gündem 06.08.2022, 13:00 06.08.2022, 13:43
Abone ol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması: Muhalefetin derdi gençleri aldatmak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Soçi'de Rusya lideri Putin'le gerçekleştirdiği görüşme sonrası Türkiye'ye dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İptal edilen KPSS'yle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

''FETÖ'CÜ MÜ DESEK ALTILI MASA MI''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konjuyla ilgili şu ifadeleri kullandı; ''FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık.

''ÜCRET TALEBİ OLMAYACAK''

Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!