Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'li Semra Güzel tepkisi: Gereği yapılacak parlamentoda istemiyoruz

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kendi deyimleriyle 'Atatürk'ün partisi' CHP'yi, Kandil'in kapı kuluna çevirdiler. Kamu görevlilerimizin karşısında aslan kesilen bay Kemal ve yoldaşları, bölücü örgütün siyasi uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüştüler.' dedi. Erdoğan, HDP'li Semra Güzel'in teröristle fotoğrafı için 'Gereği yapılacak, parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz' diye konuştu.

Gündem 12.01.2022, 12:10 12.01.2022, 13:19
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları...

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Akçakale sınırımızda bölücü terör örgütünün döşediği patlayıcı sebebiyle şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak. Nerede aklınıza terör bölgesi geliyorsa orada bizler Mehmetçiğimizle varız, var olmaya devam edeceğiz. Elim Trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık'a Allah'tan rahmet diliyorum. 

'DÜZENLEMELER KANUNLAŞACAK'

Ekonomide milletimize verdiğimizi sözleri birer birer yerine getirmemizi sağlayacak çok sayıda değişiklik teklifi görüşülerek inşallah kanunlaşacak. Komisyonlardaki çalışmalar da sürecek. Ülkemizi Türkiye Modeli ile dünyanın en büyük 10 ekonomisine sokma konusunda her mecrada yolumuza devam ediyoruz. Ülkesinin geçmişinden ve dünyanın bugününden bihaber gafillerin milletimizin moralini bozmaya dönük gayretlerini kimi zaman üzüntü, kimi zaman öfkeyle takip ediyoruz. Türkiye'nin tek parti faşizmi, darbeler, koalisyonlar anaforu içinde kaybolan sanayileşme hamlesinin önünün nasıl kesildiğini hatırlayın. Biz kaybederken kazananlar kimlerse, ağlarken gülenler kimlerse bu felaketin müsebbibi de onlardır. AK Parti'nin 20 yıllık geçmişi habislerle savaşarak geçmiştir. Önümüze hangi engellerin çıkarıldığı daha dün gibi gözümüzün önündedir. 

'ABD EKONOMİMİZİ TEHDİT ETMİŞTİR'

Türkiye, 15 Temmuz'u bertaraf ettikten sonra Batılı ülkelerin husumetiyle karşı karşıya kalmıştır. ABD, doğrudan ekonomimizi mahvetme tehdidiyle sergilemeyi tercih etmiştir. Kimi Avrupa ülkeleri aynı tavrı daha dolaylı yollardan ortaya koymuşlardır. Bu süreçte de hemen tebdirlerimizi alarak mücadele saflarını sıklaştırdık. Yurt dışından finans sistemimizin dengelerini bozacak şekilde yapılabilecek araçların kontrolünü önemli ölçüde kontrol altına aldık. Salgın sürecinde Türkiye hayata geçirdiği etkin tedbirlerle kendini korumaya almıştır. Şehir hastaneleri ve diğer sağlık kuruluşlarımızla salgın döneminde son derece başarılı bir süreç yönettik.

ENFLASYON MESAJI

Salgın döneminde son derece başarılı bir yönetim sergiledik. Salgın süreci küresel ekonominin 2008 finans kriziyle bozulan dengelerini alt üst etti. Gelişmiş ülkeler 5 katına çıkan enflasyonla yüzleşmek durumunda kaldı. Enflasyon tarihlerinde görülmemiş orana ulaştı. Ülkemizde enflasyon sorunu elbette vardır. Buna ek olarak kur sorunuyla boğuşmuştur. Döviz kurunda olduğu gibi ekonomimizin gerçekleriyle uyuşmayan bir enflasyon vardır. En kısa zamanda bunun önüne geçeceğiz. Milletimizin hiçbir ferdini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. 

YENİ ZAM MÜJDESİ

Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz. Bay Kemal çıkmış konuşuyor, bu iş bizim işimiz. Sen geriden geliyorsun.

ÖZEL OKULLARA ZAM SINIRI

Özel okullardaki fiyat artışlarını enflasyonla yani yüzde 36 seviyesinde sınırladık. Biz kimin ne dediğine değil kendi stratejimize bakarak işleri yürüteceğiz. 

'EKONOMİDE ŞAMPİYONLAR LİGİNİN PARÇASI HALİNE GETİRME KONUSUNDA KARARLIYIZ'

Biz kimin ne dediğine değil kendi stratejimize bakarak işleri yürüteceğiz. Önümüzdeki yaz aylarında çabalarımızın meyvelerini hep beraber almaya başlayacağız. İşte o zaman Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2023 tarihi bir dönüm noktası unutulmaz bir bayram haline dönüşecektir. Ekonomide şampiyonlar liginin parçası haline getirme konusunda azimliyiz.

'KAFANIZI KALDIRIN VE DÜNYAYA BAKIN'

Ülkemizin ihracatını 500 milyar dolara çıkarma hedefini açıkladığımızda birilerinin kendi akıllarınca dalga geçtiğini gördük. Kafanızı kaldırın ve dünyaya bir bakın. Politika faizleri ile enflasyon arasındaki farkın 10 katı geçtiği ülkelerde kimse bu durumu sorgulanıyor, muhalefet partileri felaket tellallığı yapmıyor. Gıda fiyatlarından kiralara kadar her alanda ciddi artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükünetle gelişmeleri takipe diyor. Bizde ise muhalefet cenahı yalanla ortalığı karıştırmak için canhıraş bir gayret içindedir. 

'ÜLKEDE KOMEDYEN EKSİĞİ VAR'

Hiç kimsenin belediyedeki işinden edilmeyeceği konusundaki namus sözü kendi belediye başkanlarınca ayaklar altına alındı. Şayet ücretler konusunda Kılıçdaroğlu'nun sözü kendi belediye başkanlarına geçmiyorsa bizim arkadaşlarımız yardımcı olur. Anlaşılan ülkede komedyen eksiği var ki CHP'nin başındaki zat orayı doldurmak için tüm gücüyle çalışıyor. Kendi deyimleriyle 'Atatürk'ün partisi' CHP'yi, Kandil'in kapı kuluna çevirdiler. Kamu görevlilerimizin karşısında aslan kesilen bay Kemal ve yoldaşları, bölücü örgütün siyasi uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüştüler. Arkadaşlarımıza talimat verdik. Nerede CHP belediyesi var ise orada çiftçiye bedava elektrik verilmesi başta olmak üzere tüm bu vaatleri yerine getirecek adımlar atılacak.

HDP'Lİ SEMRA GÜZEL

Ortaklarınızdan birinin terör örgütü üyesiyle resimleri yayınlanıyor. Günlerdir bu resimleri izledik. PKK'nın bir uzantısı olarak bu kadın parlamentoda. Bununla ilgili olarak karma komisyona süratle gönderdik. karma komisyonda da gereği yapılacak. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz. PKK uzantılarını parlamentomuzda görmek istemiyoruz. Cumhur İttifakı gereken her şeyi söyledi, CHP, HDP sen neden susuyorsun? PKK'nın güdümündeki parti ne söyleyeceğini belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bir şey söylerler ya da söylemezler, biz gerekeni yapacağız. Milletimize bunları anlatacağız. Bu teröristlerden oluşan parlamento demokratik bir parlamento olamaz. Parlamentoda demokrasiyi egemen kılmamız lazım.

'ELİ SİLAHLI SEVGİLİLERDEN GELECEK İCAZETİ BEKLİYORLAR'

Bu CHP kalkıyor dinimize malesef sövüyor. Bunları hala CHP'ye gönül veren kardeşlerimiz savunuyorlar. Gerçeği görün. Sizlere bunları delilleri ile ispatlıyoruz. CHP dün de buydu, bugün de bu. Bu kafa ile giderse yarın da böyle olacak. PKK'nın güdümündeki parti ne söyleyeceğini belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bu teröre sırtını dayamak veya karşı durmak meselesidir. Gerisi lafıgüzaftır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!