Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diplomasi trafiği! Birçok liderle görüştü

NATO Zirvesi için İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikili temasları kapsamında birçok liderle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sırasıyla Pedro Sanchez, Scholz, Mark Rutte ve Klaus Iohannis ile görüştü.

Gündem 30.06.2022, 15:36 30.06.2022, 17:09
Abone ol

Son dakika! NATO Zirvesi için İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirvenin yapılacağı yere geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik etti.

İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında liderlerle ikili görüşmeler yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya’daki NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ndeki ikili temasları kapsamında İspanya Hükûmet Başkanı Pedro Sanchez Perez-Castejon ile bir araya geldi. Erdoğan ve Sanchez'in NATO Zirvesi kapsamında IFEMA Kongre Merkezi'ndeki görüşmesi basına kapalı gerçekleşti.  Sanchez, düzenlediği basın toplantısında, "Zirvenin en büyük sonuçlarından biri Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılmasıdır. Yapıcı tutumundan dolayı Türkiye'ye teşekkür ederim." dedi.

''ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR EDERİM''

Başbakan Sanchez, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşmesinin ardından resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Türkiye güvenlik ve arabuluculukta kilit bir ortak. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüm. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığının sona erdirilmesi ve diyaloğu teşvik etmeye yönelik diplomatik çabaları ve güney kanadının güçlendirilmesine verdiği destek için teşekkür ettim."

SHOLZ İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madrid'de yapılan NATO Zirvesi'ndeki ikili temasları kapsamında Almanya Başbakanı Scholz ile bir araya geldi. Erdoğan ve Scholz'un NATO Zirvesi kapsamında IFEMA Kongre Merkezi'ndeki görüşmesi basına kapalı gerçekleşti.

RUTTE İLE BİR ARAYA GELDİ

Recep Tayyip Erdoğan,  İspanya’daki NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi ikili temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüştü.

ROMANYA LİDERİYLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu Madrid'deki ikili temasları kapsamında Romanya Cumhurbaşkanı Iohannis ile bir araya geldi. NATO Zirvesi'nin yapıldığı IFEMA Kongre Merkezi'ndeki görüşme, basına kapalı gerçekleştirildi. Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’nın başkenti Madrid’de NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapanış oturumuna katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra IFEMA Kongre Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!