banner2

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 84 milyona çağrı! Tarım Kredi Kooperatif Marketlerde yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti sonrasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, piyasa dengesini bozan marketleri hizaya getirecek ve vatandaşa uygun fiyatlı ürün verecek modelin detaylarını aktardı.

Gündem 19.08.2022, 12:08 19.08.2022, 12:37
Abone ol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 84 milyona çağrı! Tarım Kredi Kooperatif Marketlerde yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti sonrasında uçakta gazetecilerin sorlarını yanıtladı. Erdoğan, piyasa dengesini bozan marketleri hizaya getirecek ve vatandaşa uygun fiyatlı ürün verecek modelin detaylarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarım Kredi Kooperatiflerinin attığı bu adımla biz vatandaşımıza uygun fiyatlı ürünleri ulaştırırken bir yandan da birilerini terbiye ediyoruz" ifadesini kullandı.

TARIM KREDİ MARKETLERİNİN SAYISI ARTIRILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya ilişkin şunları söyledi:

Şu anda Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1300-1400 marketi var. Biz şimdi Tarım Krediye diyoruz ki 'Tarım Kredi, de ki market açmak üzere bana işte 250, 300, 400 metrekarelik bina ile gelin. Ürünü biz verelim. Sen ürün için işletme sermayesi koyma. Onu Tarım Kredi sana versin.' Bunu niye diyoruz? Şu andaki market sayısını 1400 değil, 2 bine, 2 bin 500'e çıkaralım ve piyasayı Tarım Kredi olarak biz balanse edelim.

"BİZİM DERDİMİZ PARA KAZANMAK DEĞİL, VATANDAŞA UCUZ VE KALİTELİ ÜRÜN YETİŞTİRMEK"

Çünkü bizim derdimiz burada para kazanmak değil. Bizim tek derdimiz var; vatandaşımıza bir kaliteli ürün, iki ucuz ürün sunalım. Mesela et ürünleriyle ilgili bunu sadece koyun kuzuda değil, büyükbaşta da yapalım. Şimdi bakın hemen muhalefet çılgına döndü; 'aldatıyorlar, kandırıyorlar, yok şöyle yok böyle' falan filan. Ya şu anda Tarım Kredi raflarında ürün kalmadı. Yoğun bir şekilde ürün yetiştirmeye çalışıyorlar. Ben iki gün önce genel müdürle de konuştum, dedim süratle depoların sayısını da artıralım, bu depolarla da Türkiye genelinde marketlerimize ürün yetiştirmede sıkıntı yaşamayalım. Şu anda gerek bakanım gerek genel müdürümüz bu çalışmayı hızla devam ettiriyorlar. Zaten bu Tarım Kredi marketlerindeki olayla, diğer zincir marketler fiyatları hemen indirmeye başladılar, başlayacaklar. Bizim derdimiz zaten para kazanmak değil. Burada tek derdimiz piyasayı balanse etmek, vatandaşa ucuz, kaliteli ürün yetiştirmek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!