banner2

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiye müjdeyi verdi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçinin beklediği müjdeyi verdi. Erdoğan, "Toprak Mahsulleri Ofisimiz sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim olmak üzere 7 bin 50 lira ödeme yapacak. " ifadesini kullandı.

Gündem 05.06.2022, 15:38 05.06.2022, 16:24
Abone ol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiye müjdeyi verdi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçinin beklediği müjdeyi verdi. Erdoğan, "Toprak Mahsulleri Ofisimiz sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim olmak üzere 7 bin 50 lira ödeme yapacak. " ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Çiftçilerimize ve memurlarımıza iki ayrı müjde vermek istiyorum. Tarımsal faaliyetler hem çiftçimizin kaynağı. Türkiye kendine yetecek bir ülkedir. Salgın döneminde bu gerçeği gördük. Tahıl, sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar üretim sıkıntısından değil. Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz. Buğday ithal ediyoruz yaygarasından vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk. Buğday alım fiyatlarını açıklamak istiyorum. 

TMO, sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacaktır.

TMO'nun arpa alım fiyatı ton başına 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olmak üzere toplamda 6000 lira olarak belirlenmiştir.

Prim ödemesinden, ürününü Toprak Mahsulleri Ofisimize veren Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı üreticilerimiz yararlanabilecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!