banner2

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal ve yandaşları ancak musluk yeniler

Son dakika haberleri... Konya Tren Garı Meram İstasyonu’nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunlar bay Kemal ve yandaşlarının yapacağı işler değil. Bunlar ancak bazı çeşmelerinin musluklarını yenilerler. Ona da tören yaparlar. Dün de temel atmama töreni yapıyorlardı. Ne olduysa temel atma töreni yaptılar. Hayret, şaşırdım doğrusu.' dedi.

Gündem 08.01.2022, 14:43 08.01.2022, 15:26
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren hattının açılışını gerçekleştirdi. YHT ile Konya ile Karaman arasındaki 1 saat 15 dakika olan seyahat süresi, 40 dakikaya düşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

'DEMİRYOLU YAPIMINI BAŞLATAN BİZ OLDUK'

Bir Konya ziyareti değil, Konya ziyaretini sonra yapacağız. Konya-Karaman YHT açılışını yapıyoruz. Bugün Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı'nın açılışını yaparak yeni bir dönemin başlangıcını yapıyoruz. Ankara-Sivas hatlarını da ilave ettiğimizde Konya bölgesi hızlı trenle ulaşılabilir bir yere gelecek. Ülkemizde demiryolu taşımacılığını yeniden gündeme alan, yüksek hızlı demiryolu yapımını başlatan biz olduk. Ülkemizin demiryolu ağını 13 bin 222 kilometreye çıkarttık. Yüksek hızlı ve hızlı tren hatlarını inşa ettik. Mevcut demiryollarımızın seviyesini artırdık. Bu tren Kars-Tiflis-Bakü'den Asya'ya ulaşıp Pekin'e kadar gidebilmektedir. 

'BİZ İŞ ÜRETİRİZ'

Londra'dan kalkan tren, Marmara'yı geçerek Anadolu'ya gidebilmektedir. Marmaray'ı kim yaptı? Biz yaptık biz. Biz iş üretiriz. Bunlar Kılıçdaroğlu'nun ve yandaşlarının yapabileceği işler değil. Onlar ancak bazı çeşmelerin musluklarını değiştirirler. Bunu da törenle yaparlar. Dün de temel atmama töreni yapıyorlardı. Ne olduysa temel atma töreni yaptılar. Hayret, şaşırdım doğrusu. Mevcut yatırımlarımızı hızla tamamlayarak, Türkiye'yi demiryolu taşımacılığını merkez konuma getirmeye kararlıyız. Konya'nın desteği ve duası yanımızda olduğu sürece, üstesinden gelemeyeceğimiz sorun altından kalkamayacağımız yük yoktur. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

'SİZ TEKNOFEST GENÇLERİSİNİZ'

Deniz ve hava yük sıkıntıları demiryollarını ciddi alternatif olarak öne çıkarmıştır. En kritik safhaları geride bıraktık. Türkiye'ye diğer pek çok alan gibi demiryolu taşımacılığında merkez ülke haline getirmekte kararlıyız.Buradan Karaman'a kaç dakikada gideceğiz: 50 dakika. Tüm konforu ile Karamanlı kardeşim Konya'ya Konyalı kardeşim Karaman'a ulaşacak. Sizlerden Türkiye'yi yatırım istihdam üretim ihracat büyütme hedefimize katkı bekliyorum. Altından kalkamayacağımız yük yoktur. Gençler sizden çok şey bekliyorum. Siz TEKNOFEST gençlerisiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!