banner2

Son dakika: CHP'de istifa depremi! Yönetim düştü

İzmir'de Kınık, Torbalı, Tire, Bayraklı, Buca ilçelerinin ardından şimdi de Dikili'de CHP yönetimi karıştı. CHP Dikili İlçe Başkanı Hasan Altıparmak'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesiyle başlayan süreç sonrası istifa depremi yaşandı. Altıparmak'ın yönetim kurulunda yer alan 8 ilçe yöneticisi de istifa etti. Böylelikle yönetim de düşmüş oldu.

Gündem 19.01.2023, 17:12
Abone ol
Son dakika: CHP'de istifa depremi! Yönetim düştü

İzmir CHP yönetiminde istifa depremi yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Deniz Yücel'in milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Yücel'den boşalan koltuğa CHP MYK'sı Şenol Arslanoğlu atandı. Arslanoğlu koltuğa oturur oturmaz istifa kriziyle karşı karşıya kaldı. 

CHP DİKİLİ İLÇE YÖNETİMİ DÜŞTÜ

Uzun süredir Dikili ilçe başkanlığı görevini yürüten Hasan Altıparmak önceki gün sağlık nedenlerini gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Altıparmak'ın istifası ilçe örgütünü karıştırdı. Altıparmak'ın yönetim kurulunda yer alan 9 üyenin de beraber geldik beraber gideriz diyerek istifa etmesi ile birlikte CHP Dikili ilçe yönetimi düştü.

Diğer 3 üyenin ise şehir dışında olduğu için istifa depreminin yaşandığı yönetim kurulu toplantısına katılamadığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde CHP İzmir İl Başkanlığı'nın Dikili'ye yeni ilçe başkanı ve yönetimini atayacağı belirtildi.

KARAR DEFTERİNE TUTANAKSIZ EL KONULMUŞTU

SABAH'ın aktardığı habere göre, her ne kadar Altıparmak sağlık nedenlerini gerekçe göstererek istifa ettiğini söylese de yaşananların arkasında geçtiğimiz aralık ayında yaşananların olduğu öne sürüldü. Yaklaşmakta olan genel seçimler öncesi il yöneticileri ile veda ziyaretleri gerçekleştiren Deniz Yücel Aralık ayında CHP Dikili ilçe yönetimini ziyaret etmiş ziyaret sonrası CHP İzmir İl Sekreteri Ahmet Yıldız'ın ilçe örgütünün karar defterine tutanaksız olarak el koyduğu, ardından da defterdeki eksik ve hataları rapor haline getirdiği iddia edilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası parti kulislerinde parti programlarına katılmadığı, ikinci bölgede düzenlenen saha çalışmalarında yer almadığı öne sürülen CHP Dikili İlçe Başkanı Hasan Altıparmak'ın görevden alınacağına ilişkin iddiaları gündeme gelmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!