Son dakika! Balyoz Davası tekrar görüldü! Eski Ordu Komutanına hapis istemi

Yeniden görülen Balyoz Davasında savcı mütalaasını sundu. Eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan'ın da dahil olduğu 6 sanık hakkında 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

Gündem 13.05.2022, 11:03 13.05.2022, 11:42
Abone ol
Son dakika! Balyoz Davası tekrar görüldü! Eski Ordu Komutanına hapis istemi

Balyoz Davası tekrar görüldü. Aralarında eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. 

Mütalaada 6 sanık hakkında “suç için anlaşma” suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapis ile cezalandırılmaları talep edildi.

ÖLEN BİR SANIĞIN DAVASININ DÜŞÜRÜLMESİ İSTENDİ

Öte yandan yargılama aşamasında öldüğü anlaşılan bir sanık hakkında kamu davasının düşürülmesine karar verilmesi istendi.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcılık, Yargıtay'ın bozma ilamının usul ve yasaya uygun olması nedeniyle kabul edilmesini istedi.

SAVCILIK 3 YILDAN 12 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEDİ

Sanıklar Çetin Doğan, İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç'ın "suç için anlaşma" suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isteyen savcılık, yargılama aşamasında ölen Metin Yavuz Yalçın hakkındaki kamu davasının düşürülmesine karar verilmesi gerektiğini ifade etti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!