Son dakika: Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasıyla ilgili kritik açıklama! 'Haksız tahrik yanlış değerlendirmedir'

Son dakika haberleri... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Pınar Gültekin davası ile ilgili açıklamada bulundu. Yanık açıklamasında, "Bu davada haksız tahrik yanlış bir değerlendirmedir. Bir hukukçu olarak söylüyorum faili cesaretlendiren bir eylemdir." ifadelerini kullandı.

Gündem 22.06.2022, 16:17 22.06.2022, 17:10
Abone ol
Son dakika: Bakan Yanık'tan Pınar Gültekin davasıyla ilgili kritik açıklama! 'Haksız tahrik yanlış değerlendirmedir'

Davaya ilişkin konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kararı istinafa bakanlık olarak taşıyacaklarını duyurdu.

'KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL'

Yanık, “Muğla'da Pınar Gültekin’i canavarca katleden sanık hakkında verilen cezaya ‘ağır tahrik’ sebebiyle indirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir. En başından itibaren müdahil olup yakından takip etmekte olduğumuz davada, tasarlayarak ve kasten Pınar Gültekin'i genç yaşında hayattan ve sevdiklerinden koparan bu kişinin, indirim olmaksızın en ağır cezayı alması için kararı bakanlık olarak istinafa götüreceğiz. Kamu vicdanını ve adalete olan güveni zedeleyici bu karara itiraz etmek, hepimiz için bir vatandaşlık hakkıdır.” dedi.

İSTİNAFA DİLEKÇE SUNULDU

Bakan Yanık, bugün de istinafa dilekçe sunduklarını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, “Pınar Gültekin davasıyla ilgili, dün itibariyle istinafa dilekçemizi verdik. Sonuna kadar süreci takip edeceğiz. Haksız tahrik uygulanmaması gerektiğini başından beri söylüyoruz. Bu davada haksız tahrik yanlış bir değerlendirmedir. Bir hukukçu olarak söylüyorum faili cesaretlendiren bir eylemdir.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!