Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki 'Dilşah Ercan teröristtir'

Son dakika: Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki 'Dilşah Ercan teröristtir'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'de polisevine düzenlenen terör saldırısına ilişkin açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun, Mersin'deki saldırıyı sanki PKK düzenlememiş gibi konuştuğunu söyledi.

Gündem

15.02.2024, 11:41

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'deki terör saldırısı ile ilgili CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi. 

Seda Çınar kimdir? Seda Çınar ile Ümit Erdim boşandı mı? Seda Çınar kimdir? Seda Çınar ile Ümit Erdim boşandı mı? Haberi Görüntüle

'CHP TERÖR SALDIRISINI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYOR'

Bakan Soylu CHP'nin terör saldırısını örtbas etmeye çalıştığını belirterek, "CHP terör saldırısını örtbas etmeye çalışıyor. Terörist Dilşad Ercan'ın bu eylemle ilgili olmadığını söyleyen terör örgütüdür, bulgular eylemin koordinasyonunda varlığına işaret ediyor. CHP'nin yapması gereken tek şey milletin karşısına çıkıp özür dilemektir" diye konuştu. 

Milyonluk araçlar kaderine terk edildi: 20 yıldır bekleyen var Milyonluk araçlar kaderine terk edildi: 20 yıldır bekleyen var Haberi Görüntüle

'TERÖRİSTLER CHP'NİN RAPORUNDA GAZETECİ DİYE YER ALIYOR'

Diğer yandan CHP'nin tutuklu gazeteciler raporunu eleştiren Soylu, "Etkisiz hale getirilen çok sayıda terörist de CHP'nin raporunda gazeteci olarak yer alıyor" ifadelerine yer verdi. 

Provokatörler sönen ateşi körükleme peşinde! Market sahibinden nefret suçu: İş yerime gelenler orada can verir! Provokatörler sönen ateşi körükleme peşinde! Market sahibinden nefret suçu: İş... Haberi Görüntüle

'ABD GİDİP BAŞSAĞLIĞI DİLESİN'

Terör örgütü YPG'nin ortağı ABD'ye de tepki gösteren Soylu, "Teröristler Suriye’nin kuzeyinden para motorla geldi. ABD’nin yapması gereken tek şey, YPG ofisine gidip başsağlığı dilemeleri gerekir." diye konuştu. 

Bakan Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Peki bu kişi kendi itirafı ile terör örgütüne mensup olduğunu ortaya koymuş mudur? Koymuştur. Kılıçdaroğlu’nun yapması gereken tek şey vardır, bu mızrak bu çuvala sığmaz. Milletin karşısına geçip özür dilemeliler. Devlet töhmet altında bırakılmakta. Bayram Namaz; bu kişi MLKP’li.

Selçuk Bayraktar'dan 15 Temmuz paylaşımı Selçuk Bayraktar'dan 15 Temmuz paylaşımı Haberi Görüntüle

BU TERÖRİSTLER GAZETECİ Mİ?

Cihan Gün bu listede var mı? Var. Naciye Yılmaz, DHKP-C’li. Şu terör örgütü listesinde var mı? Var. Parmak izi ve diğer patlama düzeneğindeki bulgular eylemin koordinasyonunda olduğuna işaret etmektedir. Kılıçdaroğlu, 'Ben devletten bilgi aldım' derken PKK’yı örtülemeye, masasının altındaki bilgilerin kendisine nasıl geldiğini saklamaya çalışan maalesef bir zavallı ile karşı karşıyayız.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Tutuklu Gazeteciler Raporu üzerinden CHP'ye kumpas kurulduğunu iddia etti, raporu aklamaya çalıştı. Oysa rapor, Mersin'deki saldırıda adı geçen PKK'lı Dilşah Ercan'dan ibaret değil.

Rapordaki isimler hapisten çıktıktan sonra eylemlerini ve bağlarını sürdürdü.

Bayram Namaz, CHP'nin raporuna 6. sırada yer alıyor. MLKP terör örgütü yöneticiliğinden tutukluydu. 2014'te cezaevinden çıktı, PKK'ya katıldı. Suriye'de öldürüldü.

KCK operasyonu kapsamında 2011’de tutuklanan Zuhal Tekiner, hapisten çıktıktan sonra da faaliyetlerine devam etti.

Saldırının adresi bu defa Çeşme: Sokak köpeklerinin saldırdığı iş adamı ölümden döndü! Saldırının adresi bu defa Çeşme: Sokak köpeklerinin saldırdığı iş adamı... Haberi Görüntüle

'TERÖRİSTLER İTİRAFÇI OLDU'

Pervin Yerlikaya, 2011 yılında terör örgütü üyeliğinden tutuklandı. CHP’nin raporunda da yer alan Yerlikaya şu anda PKK’nın yayın organı olan ANF NEWS’te örgüt lehine haberler yapıyor.

Ceyhun Bay da yine gazeteci olarak gösterilmek istenenler arasında. DHKP-C’nin İstanbul yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında itirafçı oldu.

Raporda ismi geçen Erdal Süsem, bazı dernekleri bombaladı. Örgüt adına haraç almak suçlarından hüküm giydi.

MLKP terör örgütü adına faaliyette bulunan Hatice Duman da gazetecilik faaliyeti yürütürken değil, evinde silah saklarken yakalandı. Silahlı soygun, adam yaralama ve bombalama eylemlerinde rol aldı.

Kenan Karavil ve Ömer Faruk Çalışkan da yine terörle bağlantılı. Saldırı eylemlerinin yanı sıra PKK'ya adam kazandırma faaliyeti yürüttüler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading