banner2

Son dakika: Bakan Soylu'dan deprem bölgesinde açıklamalar: Türkiye'de 28 bin toplanma alanı var

Depremin merkezi Düzce'de açıklamalarda bulunan İçişleri Bakan Soylu, "Milletimize de bu afetle karşı karşıya kaldığı zaman hangi hayat kurtarıcı adımları atması gerektiğini söylemek zorundayız. Türkiye'de bugün 28 bin toplanma alanı var" dedi.

Gündem 23.11.2022, 19:19 23.11.2022, 19:25
Abone ol
Son dakika: Bakan Soylu'dan deprem bölgesinde açıklamalar: Türkiye'de 28 bin toplanma alanı var

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte incemelerde bulunduğu 5,9'luk depremin merkezi Düzce'de açıklamalarda bulundu.

"ÖNEMLİ OLAN CAN KAYBI YAŞAMAMAMIZ"

Bakan Soylu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Çadırlarımız kuruldu, kurulmaya devam ediyor, tüm ihtiyaçları üstleneceğiz. Hasar tespit çalışmalarımız sürüyor. Deprem oluyor ama önemli olan burada bir can kaybı ile karşılaşmamamız. Milletimizin emrine amadeyiz. Biz afet bölgesindeyiz bunu kabul etmek zorundayız. 1 saat sonra depremin olmayacağını kimse taahhüt edemez. Biz, riskleri belirleyeceğiz ve ona göre tedbirler alacağız. Milletimize de bu afetle karşı karşıya kaldığı zaman hangi hayat kurtarıcı adımları atması gerektiğini söylemek zorundayız. Türkiye'de bugün 28 bin toplanma alanı var."

BAKAN KASAPOĞLU: TATBİKATIN FAYDALARINI YAŞADIK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ise şöyle konuştu:

2 hafta önce gerçekleştirdiğimiz tahliye tatbikatının faydalarını deprem gecesinde yaşadık. Yurtlarımızda yapısal hiçbir sorunun olmadığı tablo ile karşılaştık. Rabbim felaketler yaşatmasın. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!