banner2

Son dakika: Bakan Kurum açıkladı! İlk Evim İlk İş yerim projesine başvuru sayısı 8 milyonu aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında İlk Evim İlk İşyerim projesinde başvuru sayısının 8 milyona kadar ulaştığını bildirdi.

Gündem 28.10.2022, 15:37 28.10.2022, 15:55
Abone ol
Son dakika: Bakan Kurum açıkladı! İlk Evim İlk İş yerim projesine başvuru sayısı 8 milyonu aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murak Kurum, katıldığı bir canlı yayında İlk Evim İlk İşyerim projesine katılım oranının açıkladı. 

Bakan Kurum, İlk Evim İlk İşyerim projesine başvuru sayısının 8 milyona ulaştığını bunun 5 milyonunun geçerli olduğunu açıkladı. 

8 MİLYON KİŞİ PROJEYE BAŞVURDU 

Kurum, 20 yılda çok büyük atılımların gerçekleştiğini belirterek şehirlerin ihyası ve inşası adına çok önemli projeler gerçekleştirildiğini belirtti.

Diğer yandan Kurum açıklamasında, "İlk Evim İlk İşyerim projesinde başvuru sayısı 8 milyona ulaştı, 5 milyon geçerli başvuru var." sözlerine yer verdi. 

'İLK EVİM İLK İŞYERİM PROJESİ TÜRKİYE YÜZYILI PROJESİDİR' 

Bakan Kurum İlk Evim İlk İşyerim projesinin Türkiye Yüzyılı projesi olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: 

İlk Evim İlk İşyerim projesi, Türkiye Yüzyılı projesidir. Çevre, insan, doğa odaklı anlayışla muhteşem Türk şehirleri... Türkiye Yüzyılı'nda 7 kıtaya anlatacağımız anlayışla bir şehircilik anlayışı olacaktır.

'BU İLK PROJENİN İLK ETABI'

Bunun ilk projenin ilk etabı olduğuna dikkat çeken Bakan Kurum, "Bu ilk projenin ilk etabı. 2., 3. etap olacak. 2 milyona yakın vatandaşımıza bu evlerin erişimi sağlanacak. Geride kimsenin bırakılmadığı, tüm kesimlerin içinde yer aldığı bir proje." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!