Son dakika! Bakan Karaismailoğlu'ndan Rize-Artvin Havalimanı açıklaması! 'Karadeniz ülkeleri ve orta koridorun da hizmetine sunuyoruz'

Rize Artvin Havalimanı çalışmalarında sona gelinirken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerinde incelemede bulundu. Burada açıklama yapan Karaismailoğlu, 'Havalimanını Karadeniz ülkeleri ve orta koridorun da hizmetine sunuyoruz' sözlerine yer verdi.

Gündem 03.05.2022, 14:43 03.05.2022, 15:29
Abone ol
Son dakika! Bakan Karaismailoğlu'ndan Rize-Artvin Havalimanı açıklaması! 'Karadeniz ülkeleri ve orta koridorun da hizmetine sunuyoruz'

Rize-Artvin Havalimanı çalışmalarında son aşamalar kaydedilirken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çalışmalar üzerinde incelemede bulundu. 

RİZE'DE YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

İnceleme sonrası açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, "Havalimanını Karadeniz ülkeleri ve orta koridorun da hizmetine sunuyoruz. Rize'deki yatırımlarımız bununla da sınırlı değil. Bölünmüş yol uzunluğu 196 kilometreye ulaştı." dedi.

ALTYAPI ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIK

Havalimanının tüm altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Karaismailoğlu, "Havalimanımızın pist, apron, taksi yolu ve tüm altyapı imalatlarını tamamladık. Bölgenin havalimanı ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak bir havalimanı oldu." sözlerine yer verdi. 

'BİZİM YOLUMUZ HİZMET YOLUDUR'

Rize'ye bölünmüş yol yaptıklarını ifade eden Karaismailoğlu, "20 yıl önce Rize'nin sadece 16 km bölünmüş yolu vardı. 174 km daha yaparak 190 km'ye ulaştık. Bizim yolumuz hizmet yoludur." sözlerine yer verdi. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!