banner2

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan Zelenski ve Putin ile görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tahıl krizi ile ilgili Zelenski ve Putin ile görüşeceğini bildirdi.

Gündem 01.11.2022, 14:40 01.11.2022, 15:23
Abone ol

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tahıl koridoru anlaşmasının Rusya tarafından askıya alınması sonrası açıklamada bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İKİ LİDERLE GÖRÜŞECEK

Çavuşoğlu açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sorunu çözmek için Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna lideri Zelenski ile görüşeceğini belirterek şu ifadelere yer verdi: 

Tahıl sevkiyatının devam etmesi için sorunların aşılması lazım; Türkiye olarak gayret göstermeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Putin ve Zelenski ile görüşmeleri olacak.

GAZ MERKEZİ İÇİN ENERJİ BAKANLARI GÖREVLENDİRİLDİ 

Diğer yandan Türkiye'de kurulması planlanan gaz merkezine ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplayan Çavuşoğlu, konu ile ilgili Enerji bakanlarının görevlendirildiğini ifade ederek, şöyle konuştu: 

Enerji Bakanları görevlendirildi. Çalışma var. Esas itibariyle Rusya'nın Avrupa ülkelerine ihraç edeceği gazla ilgili teknik düzeyde çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!