banner2

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Almanya ve Fransa'ya nota verildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ve Fransa'da PKK gösterileri üzerine konuştu. Dışişleri Bakanı, "İki ülkenin büyükelçileri çağrıldı ve nota verildi" dedi.

Gündem 31.05.2022, 10:22 31.05.2022, 11:00
Abone ol

Son dakika! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu. Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği üzerine açıklamalarda bulundu. 

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği üzerine açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, "Temaslarımızda niye karşı olduğumuzu açıklıyoruz. Terörle mücadelemize destek taahhüdünde bulunmalılar. Finlandiya'ya görece olarak daha sıcak bakabiliriz. Terör kanunlarını değiştirmeleri gerekiyor" şeklinde konuştu.

ALMANYA VE FRANSA'YA TERÖR NOTASI

Almanya ve Fransa'da PKK gösterileri üzerine konuşan Dışişleri Bakanı, "İki ülkenin büyükelçileri çağrıldı ve nota verildi" açıklamasında bulundu.

SURİYE’NİN KUZEYİNE OLASI OPERASYON

Suriye’nin kuzeyine olası operasyona dair konuşan Çavuşoğlu, “Saldırılar sürerken elimiz kolumuz bağlı kalmayız. Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız var. Terör tehdidini içerde ve dışarda, Suriye'de de, nerede olursa olsun temizlemek bizim görevimiz" açıklamasında bulundu. 

EGE ADALARININ SİLAHLANDIRILMASI

Yunanistan'ın Ege adalarını silahlandırması üzerine konuşan Çavuşoğlu, "Gerekli uyarıları yaptık, BM'ye iki mektup gönderdik. Yunanistan bu ihlaller konusunda geri adım atmazsa adaların egemenliğini tartışmaya açacağız" diye konuştu. 

MİÇOTAKİS'İN ABD'DEKİ KONUŞMASI

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in ABD'de yaptığı konuşma üzerine konuşan Çavuşoğlu, "Bir NATO müttefikine karşı lobi yapıyorlar. Yunanistan ile ortak mekanizmayı sonlandırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!