Son dakika! Bakan Bozdağ'dan NATO açıklaması! 'Türkiye doğru bir tutum takınmıştır'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerinin veto edilmesi hakkında açıklama yaptı. Bakan Bozdağ, Türkiye'nin tutumunun doğru olduğunu belirterek, Türkiye'ye verilen sözlerin tutulması gerektiğini belirtti.

Gündem 17.05.2022, 11:44 17.05.2022, 12:32
Abone ol
Son dakika! Bakan Bozdağ'dan NATO açıklaması! 'Türkiye doğru bir tutum takınmıştır'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda konuştu.

Bozdağ burada, İsveç ile Finlandiya'nın NATO üyeliklerinin Türkiye tarafından veto edilmesi hakkında açıklamada bulundu. 

'TÜRKİYE'NİN TUTUMU DOĞRUDUR'

Bakan Bozdağ açıklamasında, "Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. Ukrayna NATO ülkesi değil her şeyi veriyorlar. Türkiye, NATO üyesi ama hiçbir şey vermiyorlar. Bize verilen sözlerin tutulması sözden daha kıymetlidir." sözlerine yer verdi. 

'OYUN İÇİNDE KURAL DEĞİŞTİRDİLER'

Açıklamasına devam eden Bozdağ, "1960'lardan beri Avrupa Birliği'nin kapısında olan Türkiye'yi alacağız dedikleri halde her defasında oyun içerisinde kural değiştirdiler." diye konuştu. 

'TÜRKİYE'YE KARŞI İKİYÜZLÜLER'

Avrupa'nın Türkiye'ye karşı ikiyüzlü davrandığını ifade eden Bozdağ, "Her defasında Türkiye'ye karşı verilen sözü tutmayanlar Türkiye bütün hükümleri yerine getirildiği halde acil davranmayanlar ortada Türkiye'ye karşı ikiyüzlü siyaseti görüyoruz. Şu anda Avrupa'da birçok ülke, terör örgütlerine karşı aleni destek veriyor bunların başında da bir İsveç geliyor. Türkiye'nin iadesini talep ettiği teröristlerin daha bir tanesini bile iade etmedi." ifadelerini kullandı. 

'TÜRKİYE'NİN GELDİĞİ NOKTAYA BAKSINLAR'

Türkiye'yi değerlendirenlerin, Türkiye'nin geldiği noktaya bakması gerektiğini ifade eden Bozdağ, "İşin ucunda Türkiye'ye herkes sözlerin en güzelini söylüyor, Türkiye'yi değerlendirenler artık Türkiye geldiği noktayı görerek değerlendirsinler. Terör örgütlerini tercih edenler, Türkiye'nin tercihlerini değil kendi tercihlerinin yanlışlığını görsün, görmezlerse zaman kaybetmiş olurlar." sözlerini kaydetti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!