banner2

Son dakika: Bakan Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü: Masada tahıl sevkiyatı var

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile telefon görüşmesinde, tahıl sevkiyatı inisiyatifinin askıya alınması kararının yeniden değerlendirilmesini beklediklerini iletti.

Gündem 31.10.2022, 19:17 31.10.2022, 21:27
Abone ol
Son dakika: Bakan Akar, Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü: Masada tahıl sevkiyatı var

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Akar, tahıl sevkiyatı inisiyatifinin askıya alınması kararının yeniden değerlendirilmesini beklediklerini iletti.

"İNSANİ FAALİYET" VURGUSU

Tahıl sevkiyatına ilişkin son durumun ele alındığı görüşmede Bakan Akar tarafından, "küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan ve tüm sorunların iş birliği ve diyalogla çözülebileceğini gösteren tahıl girişiminin sürdürülmesinin büyük önem taşıdığı, çatışma koşullarından ayrı tutulması gereken ve tamamen insani bir faaliyet olan tahıl sevkiyatı inisiyatifinin askıya alınması kararının yeniden değerlendirilmesinin beklendiği" ifade edildi.

TÜRKİYE GARANTİ VERDİ

Akar ayrıca, Türkiye'nin, bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere her seviyede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini belirtti.

ZELENSKİ'DEN EŞ ZAMANLI AÇIKLAMA

Öte yandan Ukrayna lideri Volodomir Zelenski, "Sevkiyatta BM ve Türkiye ile mutabakata uygun hareket edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!