banner2

Son dakika: Bakan Akar'dan 'tahıl koridoru' diplomasisi! İşbirliği çözülebilir

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov ve Ukrayna Altyapı Bakanı Kubrakov ile telefon görüşmesinde, tahıl koridorunun sürdürülmesinin önemini vurguladı.

Gündem 01.11.2022, 09:03 01.11.2022, 09:13
Abone ol
Son dakika: Bakan Akar'dan 'tahıl koridoru' diplomasisi! İşbirliği çözülebilir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'nın tahıl anlaşmasını askıya almasının ardından diplomasi trafiğine devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüşmüştü. Bakan Akar, bu kez de Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile görüştü.

''İŞ BİRLİĞİ VE DİYALOGLA ÇÖZÜLEBİLİR''

Tahıl sevkiyatına ilişkin son durumun ele alındığı görüşmede Bakan Akar tarafından, "Bugüne kadar yaklaşık 10 milyon ton tahılın ihtiyacı olanlara emniyetle sevk ederek küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan ve tüm sorunların iş birliği ve diyalogla çözülebileceğini gösteren tahıl girişiminin sürdürülmesinin büyük önem taşıdığı, Karadeniz koridorunun tahıl nakli için karayolundan çok daha hızlı ve elverişli olduğu, Tamamen insani bir faaliyet olan tahıl sevkiyatı girişiminin çatışma koşullarından ayrı tutulması gerektiği" ifade edildi.

''ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ''

Bakan Akar ayrıca, Türkiye'nin, bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere her seviyede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!