banner2

Son dakika: Bakan Akar'dan müttefik ülkelere 'üniforma' uyarısı

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Müttefik ülkelere; PKK/KCK/YPG’ye, DEAŞ’la mücadele bahanesi dahil her ne sebeple olursa olsun destek olmamaları, teröristlerden ayırt edilmeyi zorlaştıracak kendi bayrak ve kendi üniformalarını kullandırmamaları, bulundukları bölgelerden teröristleri uzak tutmaları ve bir an önce terör örgütleri ile tüm ilişkilerini kesmeleri hatırlatılmakta ve gerekli uyarılar yapılmaktadır. dedi.

Gündem 01.12.2022, 15:47 01.12.2022, 16:34
Abone ol
Son dakika: Bakan Akar'dan müttefik ülkelere 'üniforma' uyarısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyine yönelik düzenlenen operasyonlarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken müttefik ülkelerden mevkidaşları ile son günlerde gerçekleştirdiği görüşmelere ilişkin de mesajlar verdi.

Bakan Akar, "PKK/KCK/YPG, son dönemde de sivil yerleşim alanlarımızı hedef almış, çocuk, kadın, öğrenci, öğretmen demeden masum vatandaşlarımıza yönelik alçak ve kanlı saldırılar gerçekleştirmiştir. Binlerce kilometre öteden DEAŞ terör örgütünü tehlike olarak hissedenlerin, sınırlarımızın yanı başından okullar dahil, sivil yerleşim yerlerimizi hedef alan ve masum insanlarımızı katleden terör örgütlerine karşı gerekli tedbirleri almamız konusundaki tutumları kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

MÜTTEFİKLERE 'ÜNİFORMA' UYARISI: TERÖRİSTLERE KAMUFLAJJ VERMEYİN

Mehmetçiğin bugüne kadar sadece teröristleri hedef aldığını vurgulayan Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı; "Sivillerin, tarihi, dini ve kültürel varlıklar ile çevrenin ve koalisyon güçlerinin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Tek hedefimiz teröristlerdir. Herhangi bir etnik, dini, mezhepsel yapı bizim için hedef olamaz. Türkler ve Kürtler kardeştir. Tüm fitne, fesat ve dezenformasyon çabalarına rağmen kardeş kalmaya devam edecektir. Son dönemde yapılan görüşmelerde müttefik ülkelere eli kanlı bir terör örgütü olan, sınırlarımıza ve halkımıza saldıran PKK/KCK/YPG'ye, DEAŞ'la mücadele bahanesi dahil, her ne sebeple olursa olsun destek olmamaları, teröristlerden ayırt edilmeyi zorlaştıracak kendi bayrak ve kendi üniformalarını kullandırmamaları, bulundukları bölgelerden teröristleri uzak tutmaları ve bir an önce terör örgütleri ile tüm ilişkilerini kesmeleri hatırlatılmakta ve gerekli uyarılar yapılmaktadır."

''DEAŞ'LA GÖĞÜS GÖĞÜSE MÜCADELE EDEN TEK ÜLKEYİZ''

DEAŞ'la sahada göğüs göğse mücadele eden tek ülkenin Türkiye olduğunun altını çizen Milli Savunma Bakanı Akar, "Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde 4 bin 500 radikal DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getiren Türkiye, DEAŞ ve diğer tüm terör örgütleri ile mücadele için her türlü iş birliğine hazırdır" diye konuştu.

''MİLLETİMİZİ TERÖR BELASINDAN KURTARMAYA KARARLIYIZ''

Terör örgütleriyle olan mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirten Akar, "Kim destek verirse versin, arkalarında kim olursa olsun, asil milletimizi başına musallat olan terör belasından kurtarmaya azimli ve kararlıyız" dedi.

ABD'YE NET MESAJ: SÖZLERİ TUTUN

ABD’nin olası harekata karşı açıklamalarına ilişkin konuşan Bakan Akar, "Bizden tekrar değerlendirmemizi istediler. Biz de hassasiyetlerimizi, görüş ve düşüncelerimizi anlattık, verilen sözlerin tutulmasını istedik. Bizi, yani durumu anlamaları gerektiğini vurguladık" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!