banner2

Son dakika: Bakan Akar açıkladı! İşte son 3 ayda etkisiz hale getirilen terörist sayısı

Son dakika haberleri...Bakan Akar: "Son 3 ayda 340 terörist etkisiz hale getirildi. Arkasında kim olursa olsun, ister silah, ister helikopter versinler, teröristleri etkisiz hale getirmekte kararlıyız."

Gündem 02.04.2023, 11:03 02.04.2023, 11:55
Abone ol
Son dakika: Bakan Akar açıkladı! İşte son 3 ayda etkisiz hale getirilen terörist sayısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile birlikte 'asrın felaketi' olarak nitelenen depremremlerin en çok etkilediği illerden biri olan Hatay'da faaliyetlerine devam ediyor.

Ramazan ayının ilk iftarını Hatay'da askerler ile birlikte açan Bakan Akar dün de Serinyol'daki 8'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu. İftar sonrası basına açıklamalarda bulunan Akar, "Bu toprakların bizlere vatan olması için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimiz tüm başarılarımızdaki aslan payına sahiptir. Onların hatıralarını yaşatmak boynumuzun borcudur" ifadesini kullandı.

"DİK YAŞAYABİLMEMİZ İÇİN BU MÜCADELEYİ VERMEMİZ ŞART"

Şehit ailelerini "başımızın tacı" olarak nitelendiren Akar, şu ifadelere yer verdi:

"85 milyon vatandaşımızın rahat, huzur ve güven içinde yaşayabilmesi için birilerinin hudutları beklemesi, nöbet tutması, mücadele etmesi lazım. Silahlı Kuvvetlerimiz personeliyle bu mücadeleyi vermezse bize yaşam hakkı vermezler. Etrafımızda ülkemize, milletimize karşı düşmanca hesapları olan birçok tehdit var. Bunlara karşı biz de Türk Silahlı Kuvvetleri olarak ölürsek şehit kalırsak gazi anlayışı içerisinde mücadelemizi sürdürdük, sürdürmeye devam edeceğiz. Hür, bağımsız, başımız dik yaşayabilmemiz için bu mücadeleyi vermemiz şart."

"TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR"

Akar, terörle mücadeleye dair ise şunları söyledi:

"Terörle mücadele artan bir şiddette, tempoda, taarruzi bir ruhla azim ve kararlılıkla devam ediyor. 40 yıldan beri asil milletimizin başına musallat olan bu beladan milletimizi kurtarmakta azimli, kararlı ve buna da muktediriz. Mehmetçik son 3 ay içinde 340 teröristi etkisiz hale getirdi. Bunların arkasında kim olursa olsun, ister silah, ister helikopter, ister mühimmat, ister para versinler, teröristleri etkisiz hale getirmekte kararlıyız. Terörist neredeyse hedefimiz orası. İnanıyoruz ki asil milletimizin sevgisi, güveni ve duası bizimle beraber oldukça bizim yenemeyeceğimiz zorluk, aşamayacağımız engel yok. Bizim binlerce yıllık tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi mesleki değerlerimizle birlikte, anayasa çerçevesinde, yasalar doğrultusunda mücadelemiz aralıksız sürüyor."

"TÜM KURUM VE KURULUŞLARIMIZ İLK ANDAN İTİBAREN SEFERBER OLDU"

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerden dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten Akar, "Tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Depremin hemen ardından Türk Silahlı Kuvvetleri süratle vatandaşlarımızın yanına, yardımına koştu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarımız, valilerimiz, kurum ve kuruluşlarımız ilk andan itibaren seferber oldular" diye konuştu.

Tüm bu süreçte devletin milleti ile beraber olduğunu aktaran Akar, "Depremzedelere yardımcı olmak, onların acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için devlet ve millet olarak ilk andan itibaren çalışmalarımız devam ediyor. Nasıl geçmişte felaketlerin üstesinden geldiysek inşallah bu depremin yaralarını da saracak, bu felaketin de üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından şehit aileleri ile tek tek ilgilenen Akar, onların taleplerini dinledi ve bunların karşılanmasına yönelik talimat verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!