banner2

Son dakika! Bahçeli'den 6 liderin buluşmasına tepki: 28 Şubat tesadüf değildir

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6 muhalefet liderinin aynı masada buluşmasına ilişkin yaptığı açıklamada 'Zillet İttifakı havlu atmıştır. Bunlara ne söylesek yararsızdır. 28 Şubat'a gün verilmesi tesadüf değildir. 

Gündem 15.02.2022, 10:36 15.02.2022, 12:56
Abone ol

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamalarından bazı satırbaşları...

Düğüm içindeki düğümleri çöze çöze, karanlık içine gizlenmiş aydınlıkları çıkara çıkara heyecanımıza heyecan katıyoruz. Buna da kesinlikle devam edeceğiz. MHP, teşkilat kapasitesi ile, tutarlılığı ile gıpta edilecek bir mertebededir. MHP A'dan Z'ye çelik gibidir. Gelişmelere hakimdir. Kötü niyetlilere durgun ve duyarsız kalmayacağız. Memnuniyetle müşaade edilmiştir ki Doğu'dan Batı'ya, Kuzey'den Güney'e teşkilatlarımız diridir. Milliyetçi Ülkücü harekette ben yoktur, biz vardır. İkazen hatırlatırım ki ülkücü ülkcünün yurdudur, umududur, uğurudur, vicdan varlığıdır. Fitne ayaklarımızın altındadır.

RUSYA-UKRAYNA GERİLİMİ

Bu iki ülkenin çatışmaya girmesi büyük bir risktir, tehlikedir. Bu tür bir vahşete hiçbir ülke kalkışmamalıdır. Rusya ile Ukrayna arasında çıkacak savaşta en fazla mağdur olacak ülke Türkiye’dir. ABD Başkanı Biden'ın dünya savaşı ihtimalini telaffuz etmesi, Kovid salgınından çok daha vahim bir tehlikenin ayak sesi, krizin çok geniş bir coğrafyaya yayılabileceğinin ön haberidir. Böylesi bir cinayete hiçbir ülke kalkışmamalıdır. Temennimiz barış, huzur ve istikrarda ilişkilerin yeni baştan inşa edilmesidir. Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne kesinlikle saygı gösterilmeli, Kırım'ın ilhakından vazgeçilmelidir. MHP, bu zorlu süreçte devletimizin ve hükümetimizin kararlılıkla yanındadır. Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli. Kırım'ın ilhakından vazgeçilmelidir.

KDV İNDİRİMİ

12 Şubat'ta Cumhurbaşkanımız yeni kararları duyurmuştur. Buna göre temel gıdada yüzde 8'lik KDV, yüzde 1'e çekilmiştir. Dünden itibaren temel gıdaların fiyatları yüzde 7 ucuzlamıştır. KDV indirimiyle ilgili alınan önemli karar vatandaşlarımıza nefes aldıracaktır. Devlet üzerine düşeni yapmış, sorumluluk sırası ekonomik aktörlere gelmiştir. Döviz kuru artınca fiyat etiketini artıranlar döviz inince aynı hızı göstermediler. Ekonomik ahlak toplum hayatına nüfuz etmek zorunda. Fırsatçılara göz açtırılmamalı, stokçuların üzerine gidilmelidir. Etiketleri düzenlemeyenlere ağır cezalar uygulanmalı. Hiçbir şart altında vatandaşlarımızı enflasyona ezdiremeyiz, buna seyirci kalamayız.

'KILIÇDAROĞLU FATURASINI ÖDEMEZSE ELEKTRİĞİ KESİLMELİDİR'

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız. Elektrik faturalarındaki yüksek tutarlar vatandaşlarımızı rahatsız etmiştir. Hükümetin bu konudaki çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Yüksek faturaların nedeni dağıtım şirketleridir. CHP'nin iddiaları asılsızdır, kriz çıkarmaya yöneliktir. Tedarik şirketlerinin tarifeleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenmektedir. Bu kurul tarife düzenlemesini yeni baştan ele almalıdır. Kılıçdaroğlu elektrik faturasını ödemezse yapılacak şey bellidir, elektriği derhal kesilmelidir. HDP'nin öncelikle destek vermesi, kaotik ittifak anlayışını bir kez daha somutlaştırmıştır. Çıkışı protesto değil, provokasyondur. CHP Genel Başkanı Kandil'e yabancı değildir. CHP'nin trafosu Kandil'dir.

6 MUHALİF LİDERİN AYNI MASADA BULUŞMASI

Cumhurbaşkanı adayları yok, geleceğe dair en ufak hazırlıkları yok. Günlerce bir masa etrafında nasıl konuşlanacaklarını tartıştılar. Sonunda da 12 Şubat akşamını 6 sandalyeli masa çerçevesinde, 6+1 formatında buluştular. Ortak açıklamada yeni hiçbir şey yoktur. Bildikleri ve yapacakları bir şey yok. Eskiye dönme niyeti reform değildir. Bunların işi toplanıp toplanıp dağılmak, bir masa etrafında toplanmaktır. Zillet İttifakı, 12 Şubat’ta bir masa etrafında 6+1 toplandılar. Zillet İttifakı havlu atmıştır, ortak açıklamalarında dişe dokunan hiçbir şey yoktur. Bunlara ne söylesek yararsızdır. 28 Şubat'a gün verilmesi tesadüf değildir. Su aka aka yolunu bulmuştur. Zillet İttifakı tarafını belli etmiştir.

'GİZLİ AYAK HDP'

Hiç mi hazırlık yapmadınız? Açıklamada çok daha vahim savrulmalar vardır. Avrupa Konseyi'nin ve Avrupa Birliği'nin normlarına bağlı kalacaklarmış. Bu nasıl bir gayri milliliktir. Bu kadar mı yabancılaştınız? Bahsedilen bu normlar nelerden ibarettir? Açıklasınlar da öğrenelim. Türkiye'nin aleyhtarı tutumuna destek olacaklar mı? Şimdi bu toplantıyla ilgili bir değerlendirmeyi size sunmak istiyorum. Bu kara kalem çizilmiş bir şey. Burada 6 yuvarlak masa, altında HDP, onun ayaklarının altında Avrupa Konseyi ve ABD var. Masa dikdörtgen olsa 4 ayağı olurdu ama yuvarlak olunca ayak 1, o da gizli ayak. O da HDP. Şu hale bakın! 6'lı ganyan, HDP ve Avrupa Konseyi, ABD, AB. Bunların normlarına kalacakmış. Birleştikleri yer HDP, kullandıkları yer altılı ganyan.

MHP'DEN 6'LI GANYAN PAYLAŞIMI

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi, resmi Twitter hesabından, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında gösterdiği karikatürü "6’lı Ganyan…" ifadesiyle paylaşıldı.

'KÜLAHIMA ANLATSINLAR'

Bizim için tek geçerli norm, Türkiye normudur. Herkesin kendini eşit gördüğü, demokratik bir Türkiye'yi kurmak istiyorlarmış. Bunu külahıma anlatsınlar. Ülkemizde yaşayan herkes eşit ve özgür vatandaştır. Türkiye'de eşitliğin ihmal edildiği ne zaman görülmüştür? Bu ittifak içten içe çürümüş, çözülmüş ve çökmüştür. HDP'li bir eşbaşkan ortaklarını uyarmıştır. Zillet ittifakı PKK, FETÖ, husumet, çıkar, nifak ittifakıdır. Türkiye düşmanları ve HDP'nin gözetimi altındadır. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!