banner2

Son dakika: Ardahan'dan peş peşe depremler: Bir deprem daha oldu

AFAD verilerine göre saat 17.08'de Ardahan Göle'de 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ardahan Göle'de 19:16'da bir deprem daha oluştu. Artçı depremler devam ediyor...

Gündem 27.09.2022, 20:18
Abone ol
Son dakika: Ardahan'dan peş peşe depremler: Bir deprem daha oldu

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında "Geçmiş olsun Ardahan. Göle ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

BAKAN KURUM'DAN AÇIKLAMA

Ardahan'daki deprem ile ilgili açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Ardahan Göle'de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin hemen ardından ekiplerimiz sahada incelemelerini başlattı. İlgili tüm kurumlarla koordinasyon içinde çalışıyor, ihbarları değerlendiriyoruz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun." ifadelerine yer verdi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, depremin ardından ekiplerin tarama faaliyetlerine başladığını belirterek, "Araştırıyoruz, ekipleri yönlendirdik. Tarama yapıyoruz, şu an için bize ulaşan bir olumsuzluk yok." dedi.

Öte yandan, deprem Ardahan il merkezi, Kars ve Erzurum'un Şenkaya ilçesinde de hissedildi.

AFAD, Ardahan'da yaşanan deprene dair son detayları duyurdu.

AFAD VE KIZILAY BÖLGEDE VATDANŞLARLA

Açıklamada, "Ardahan'ın Göle ilçesinde saat 17:08'de 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibarıyla biri 4,0 olmak üzere, toplam 10 artçı sarsıntı yaşanmıştır. Erzurum ve Kars İl AFAD Müdürlüklerimizden 3 ekip yönlendirilmiş olup, Van İl Müdürlüğümüz teyakkuz halindedir. Tarama çalışmaları ilgili kurumlarla koordineli olarak devam etmektedir. Bölgede oluşabilecek barınma ve beslenme ihtiyaçları için ilgili birimlerle gerekli planlama yapılmaktadır." bilgisi paylaşıldı.

ARTÇI DEPREMLER SÜRÜYOR

Depremin ardından birisi 4, diğeri 3.7 büyüklüğünde iki artçı deprem daha meydana geldi.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!