banner2

Son dakika: Alevilere küfür ve hakaret etmişti! Yakup Tilki tutuklandı

Son dakika haberleri... Sosyal medyada canlı yayın yaparak Alevilere yönelik küfürler etmesinden dolayı gözaltına alınan Yakup Tilki, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi. Yakup Tilki, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gündem 09.02.2022, 22:16 09.02.2022, 22:30
Abone ol
Son dakika: Alevilere küfür ve hakaret etmişti! Yakup Tilki tutuklandı

Kocaeli'de, sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın yapan Yakup Tilki, Alevilere küfürler savurdu. Tilki'nin sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, büyüp tepki topladı. Yapılan şikâyetlerin ardından İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan Yakup Tilki'yi gözaltına aldı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Yakup Tilki hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' suçundan soruşturma açıldığı bildirerek, "Twitter isimli sosyal medya aracı üzerinden yaptığı sözlü paylaşımla Alevi vatandaşlarımıza yönelik aşağılayıcı ve hakaret mahiyetinde sözler sarf eden şüpheli Y.T. hakkında 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmek' suçundan Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen şüpheli Y.T. bugün emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır" belirtti.

"NEFRET DİLİ VE ALÇAKLIĞI EN AĞIR ŞEKİLDE KINIYORUM"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Alevilere yönelik saldırıyı kınadığını kaydederek, "Ne dediğini bilmeyen, kin ve nefret dili kullanarak Alevi kardeşlerimize yönelik gerçekten çok alçakça ifadeler kullanan bir vatandaşımızın videosunu az önce bana da izlettiler. Aldığım bilgilere göre vatandaş gözaltına alınmış ve gerek kolluk kuvvetleri ve adli makamlar gereğini hızla yapacaklardır. Buna zerre kadar kimsenin şüphesi olmasın. Ben Alevi kardeşlerimize yapılan bu saldırıyı ve nefret dili ve alçaklığı en ağır şekilde kınıyorum" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK DE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Çelik, "Alevi kardeşlerimiz canlarımızdır. Alevi kardeşlerimize çirkin söz söyleyenler, insanlıktan nasibini almamıştır. Alevi kardeşlerimize söylenen her çirkin söz hepimize söylenmiştir. Çirkinliğe karşı beraber mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

TUTUKLANDI

Sosyal medyada canlı yayın yaptığı esnada Alevilere yönelik küfürler etmesinden dolayı gözaltına alınan Yakup Tilki, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi. Yakup Tilki, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!