banner2

Son dakika: AK Parti'nin A Takımı belli oldu

Son dakika haberleri... AK Parti'nin 28'inci Dönem Meclis Grup Yönetimi belli oldu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler olurken, Grup Başkanvekilliklerine Özlem Zengin, M. Emin Akbaşoğlu, Leyla Şahin Usta, Abdulhamit Gül, Bahadır Yenişehirlioğlu seçildi.

Gündem 03.06.2023, 12:40 03.06.2023, 13:47
Abone ol
Son dakika: AK Parti'nin A Takımı belli oldu

Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Kabine'yi bu akşam açıklayacak.

TBMM AK Parti Grup Genel Kurulu, 28'inci Dönem'de görev yapacak grup başkanı ve grup başkan vekillerinin seçimi için toplandı. Grup toplantısında AK Parti meclis grup yönetimi belirlendi.

AK PARTİ'NİN A TAKIMI BELLİ OLDU

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Sivas Milletvekili Abdullah Güler, AK Parti Grup Başkanı seçildi. İstanbul Milletvekili Özlem Zengin, Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Ankara Milletvekili Leyla Şahin Usta, Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ise AK Parti Grup Başkan Vekili seçildi.

ABDULLAH GÜLER KİMDİR?

28 Mart 1969'da Sivas'ta doğdu. Baba adı Ahmet Ali, anne adı Fatma'dır.

Hukuk Müşaviri, Avukat. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

İstanbul'da uzun yıllar serbest avukat olarak çalıştıktan sonra, TOKİ Başkan Danışmanı ve Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2003-2015 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı yaptı. Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olan Güler orta derecede İngilizce bilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!