banner2

Son dakika! AK Parti'den skandal AP raporuna sert açıklama: Gerçeklerden kopuk ve sorumsuz

Son dakika haberleri... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, skandal Avrupa Parlamentosu (AP), raporuna sert tepki gösterdi. Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Avrupa Parlamentosu yine gerçeklerden kopuk ve sorumsuz bir Türkiye raporu hazırlamış. Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs meselesinde Yunan-Rum tezlerini esas alan bir yaklaşım sergilemişler." ifadelerini kullandı.

Gündem 08.06.2022, 17:58 08.06.2022, 18:20
Abone ol
Son dakika! AK Parti'den skandal AP raporuna sert açıklama: Gerçeklerden kopuk ve sorumsuz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Parlamentosu'nun skandal Türkiye raporuna sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sert tepki gösterdi.

Ömer Çelik, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Avrupa Parlamentosu yine gerçeklerden kopuk ve sorumsuz bir Türkiye raporu hazırlamış. Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs meselesinde Yunan-Rum tezlerini esas alan bir yaklaşım sergilemişler.

AP göçmenler konusunda üstüne düşenleri yapmayan Avrupa ülkelerini eleştiren ve Türkiye’ye teşekkür eden bir tutum içinde olmalıdır. Ayrıca Türkiye’ye verdiği sözleri yerine getirmeyen AB kurumlarına dönük somut eylem planı önermelidir.

Eleştirdiği konularda Türkiye ile demokratik dayanışma üretmek yerine sadece Türkiye eleştirisi yapan bir yaklaşım sağlıklı değildir. Demokratik kavramları dar bir bakış açısıyla birer siyasi kaldıraç gibi kullanmak bencil bir yaklaşımdır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!