banner2

Son dakika: AK Parti'den NATO açıklaması! Güçlü bir kazanım elde edildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Madrid'deki "Üçlü Muhtıra"ya ilişkin değerlendirmede bulundu. Çelik, "Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya zirvesi neticesinde terör örgütlerinin faaliyetlerine izin veren ülkelerin bu konuda somut adımlar atacak olmaları önemli bir kazanımdır" ifadelerini kullandı.

Gündem 29.06.2022, 11:01
Abone ol
Son dakika: AK Parti'den NATO açıklaması! Güçlü bir kazanım elde edildi

Madrid'de 4'lü zirve kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya liderleri ile dün akşam görüştü. Kritik zirve sonrası Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında üçlü muhtıra imzalandı. NATO Başkanı Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'ye tam destek sözü verdiğini açıkladı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin, NATO'nun genişlemesine önem verdiğini, ancak bunun ilkeler dayanışması ve ilkesel bir işleyişle anlamlı olacağına inandığını belirtti.

''ÖNEMLİ BİR KAZANIMDIR''

Bazı NATO ülkelerinin ise çeşitli terör örgütlerine destek vererek en başta NATO'nun kurucu ilkeleriyle çeliştiğine dikkati çeken Çelik, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO'nun kurucu ilkelerini hatırlatarak bu duruma itiraz etmesi, aslında bir güvenlik örgütü olan NATO'nun doğru zeminde ve doğru şekilde işleyişini gerçekleştirecek yaklaşımı ortaya koymaktadır. Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya zirvesi neticesinde terör örgütlerinin faaliyetlerine izin veren ülkelerin bu konuda somut adımlar atacak olmaları önemli bir kazanımdır." değerlendirmesinde bulundu.

''BU KAZANIM ANLAMLIDIR''

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ortaya koyduğu duruşla Türkiye'nin tezleri temelinde güçlü bir kazanım elde edildiğini vurgulayarak, "Bu kazanım aynı zamanda terörle mücadele adına ilkeli duruşa sahip her devlet ve herkes için anlamlıdır. Türkiye, küresel barış ve istikrar adına terörle mücadele ilkesine bağlı kalacak, alınan kararların somut yansımalarını takip edecek ve terörle mücadele kararlılığını sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!