Son dakika! AK Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaların Yargıtay tarafından onanması ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi. Çelik, "Siyasi tarafgirlikle ele alınan bir konu. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma." ifadelerini kullandı.

Gündem 12.05.2022, 18:48 12.05.2022, 22:00
Abone ol
Son dakika! AK Parti'den Canan Kaftancıoğlu açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararıyla ilgili, "Bu dosyanın içini ne ben ne Cumhuriyet Halk Partisi bilir." dedi

"HUKUKÇULARIN YÜRÜTECEĞİ BİR TARTIŞMA!"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen ceza ile ilgili şunları kaydetti:

Bu dosyanın içini ne ben bilirim ne de CHP bilir. Karar yayınlanır yayınlanmaz hemen Cumhurbaşkanımıza saldırmaya başladılar. Cumhur İttifakı'nı hedef göstererek duruma sokuyorlar. Halbuki bazı davalardan beraat etmiş bazı davalardan suçlu bulunmuş. yargı kararını herkes kendi tarafından değerlendirecektir ama dosyayı biz de bilmiyoruz onlar da bilmiyor.

Bu dosyanın içini ne ben ne Cumhuriyet Halk Partisi bilir. Siyasi tarafgirlikle ele alınan bir konu. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma."

3 DAVA ONAYLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yargılandığı 5 davadan 3'ünün Yargıtay tarafından onaylandı. 

5 AYRI SUÇTAN YARGILANIYORDU

Kaftancıoğlu, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sebebiyle İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “silahlı terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 1 yıl 6 ay, “kamu görevlisine alenen hakaret etme” suçundan 1 yıl 6 ay 20 gün, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret etme” suçundan 2 yıl 4 ay, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” suçundan 1 yıl 8 ay, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçundan ise 2 yıl 8 ay olmak üzere toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!