banner2

Son dakika: Aile Bakanı Göktaş: Önceliğimiz deprem bölgesi

Son dakika... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Yemin töreninden 1 gün sonra hemen deprem bölgesine gideceğim. Orada ciddi bir ihtiyaç var. Öncelikle tabii Kahramanmaraş ve Hatay. Daha sonra Adıyaman ve Malatya. Ondan sonra da peyderpey giderek alana dokunmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Gündem 07.06.2023, 11:05 07.06.2023, 12:25
Abone ol
Son dakika: Aile Bakanı Göktaş: Önceliğimiz deprem bölgesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"ÖNCELİĞİMİZ DEPREM BÖLGESİ"

Göktaş, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin hatırlatılması üzerine, “Şu anda keşifteyiz. Farkındalık yaratmak istiyoruz. Yemin töreninden 1 gün sonra hemen deprem bölgesine gideceğim. Orada ciddi bir ihtiyaç var. Öncelikle tabii Kahramanmaraş ve Hatay. Daha sonra Adıyaman ve Malatya. Ondan sonra da peyderpey giderek alana dokunmak istiyorum. Oralarda neler eksik ve neler yapılması gerekiyor, gözlemlemek istiyorum. Tabii ki orada ciddi bir deprem yaşandı. Hasar ortada. O insanları unutmamamız lazım. Hepimizin kalbi 6 Şubat’ta kaldı. O insanların normal hayata dönmeye çok ihtiyacı var. O yüzden bu teması çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!