banner2

Son dakika: 4 Türk'ün kaybolduğu helikopter kazasında kahreden gelişme

Son dakika haberleri... Diplomatik kaynaklar, İtalya'nın Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları'nda enkazına ulaşılan helikopterdeki 7 kişiden kurtulan olmadığını bildirdi.

Gündem 11.06.2022, 15:45 11.06.2022, 16:00
Abone ol

İtalya'da Modena civarında radardan kaybolan ve içinde Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'nde görev yapan 4 kişinin de bulunduğu helikopteri arama çalışmaları, geniş bir ekip tarafından sürdürülürken flaş bir gelişme yaşandı.

7 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Diplomatik kaynaklar, İtalya'nın Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin Dağları'nda enkazına ulaşılan helikopterdeki 7 kişiden kurtulan olmadığını bildirdi.

Helikopterde bulunan 4 Türk vatandaşın kimlikleri belli oldu: Serhat Kenar, Altuğ Erbil, İlker Uçar, Arif Cez olduğu öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İtalya'nın Lucca kentinden Treviso'ya gitmek üzere 9 Haziran'da 4'ü Türk 7 kişiyle havalanan helikopter bir süre sonra radardan kaybolmuştu. İtalyan güvenlik güçleri, sivil koruma ve gönüllüler helikopteri bulmak için perşembe gününden bu yana arama kurtarma çalışmaları yapıyordu.

HELİKOPTERDE KİMLER BULUNYORDU?

Toskana-Emilian Apenin bölgesinde kaybolan helikopterde Eczacıbaşı Holding’in 4 yöneticisi, 2 Lübnan vatandaşı ve 33 yaşındaki helikopterin pilotu Corrado Levorin bulunuyordu.

''ULAŞTIĞIMIZDA HER YERİN YANMIŞ OLDUĞUNU GÖRDÜK''

Enkazın yerinin tespit edilmesinin ardından İtalyan Hava Kuvvetlerinden bir yetkili yaptığı açıklamada, "Koordinatların bildirilmesi üzerine bölgeye intikal ettik. Ulaştığımızda her yerin yanmış olduğunu gördük. Helikopter bir vadinin içerisinde. Tüm arama-kurtarma ekiplerinin bölgeye intikali için çalışıyoruz, ancak erişimin zor olması nedeniyle bölgeye yürüyerek gitmeleri gerekiyor" dedi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!