banner2

Son dakika: 2 ilde evlere giriş yasağı geldi! Valilik duyurdu

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ile 7.6 ve dün Hatay'da meydana gelen 6.4'lük depremin ardından Elazığ'da ağır hasarlı hale gelen binalara giriş yasaklandı. Maden Kaymakamlığı, söz konusu kararı bir bilgilendirme notuyla duyurdu. Öte yandan, Gaziantep ve Malatya valilikleri de ikinci bir duyuruya kadar evlere giriş yasağı getirildiğini açıkladı.

Gündem 21.02.2023, 15:32 21.02.2023, 17:23
Abone ol
Son dakika: 2 ilde evlere giriş yasağı geldi! Valilik duyurdu

Malatya ve Gaziantep valilikleri, şehirlerde ikinci bir duyuruya kadar hasarlı binalara giriş yasağı getirildiğini duyurdu.

CAN GÜVENLİĞİ NEDENİYLE YASAĞA UYULMASI GEREKİYOR

Malatya Valiliği, ağır hasarlı binalardan eşya çıkarılmasını yasakladı. Can güvenliği nedeniyle alınan karara uyulmasını istenen yazılı açıklamada, "İkinci bir karara kadar ağır hasarlı binalardan eşya alma, kısıtlı sürede de olsa tamamen durdurulmuştur. Vatandaşlarımızın bu konuda ilgili birimlerden herhangi bir izin talebinde bulunmamaları, kolluk kuvvetlerine izin konusunda baskı yapmamaları, can güvenliği nedeniyle belirtilen yasak kararına uyulması önem arz etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

GAZİANTEP VALİSİ: MÜSTAKİL V EARTÇI DEPREMLER DEVAM ETMEKTEDİR

 Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ağır hasarlı binalardan eşya alımının durdurulduğunu ve acil yıkılacak binalara girişin yasaklandığını duyuran Vali Gül, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Müstakil ve artçı depremler devam etmektedir. Acil yıkılacak binalara giriş yasaktır. İkinci bir karara kadar ağır hasarlı binalardan eşya alma, kısıtlı sürede girme çıkma tamamen durdurulmuştur."

Maden Kaymakamlığı'nın yaptığı yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş ve Hatay'da meydana gelen depremlerin ardından ağır hasarlı hale gelen binalara giriş yasaklandı. Binalara, sadece uzman raporu ve izin ile girilebiliyor.

TAMAMEN DURDURULDU

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bilindiği üzere ağır hasarlı binalara herhangi bir uzman raporu ve izin olmadan girilmesi tehlikeli ve yasaktır. Acil yıkılacak binalara girişler yasaklanmıştır. 

Maalesef müstakil ve artçı depremler devam ettiğinden can ve mal güvenliği için ikinci bir karara kadar ağır ve hasarlı binalardan eşya alma/kısıtlı sürede girme çıkma tamamen durdurulmuştur. Kamuoyuna duyurulur."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!