Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud Türkiye'ye geliyor

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye geliyor. Mahmud, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarın resmi törenle Beştepe'de karşılanacak.

Gündem 03.07.2022, 14:49
Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud Türkiye'ye geliyor

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, mayıs ayında tekrar göreve gelmesinin ardından Türkiye'ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştirecek. 

KÜLLİYE'DE TÖRENLE KARŞILANACAK

Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye gelecek olan Şeyh Mahmud, yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde törenle karşılanacak. 

Yapılacak olan görüşmelerde ikili ilişkiler ve iş birliğinin geliştirilmesi ele alınacak. 

Diğer yandan, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. 

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA YAPILDI 

Diğer yandan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada ziyarete ilişkin şu ifadelere yer verildi: 

Somali Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Hasan Şeyh Mahmud, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, 3-5 Temmuz 2022 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

2012-2017 yılları arasında da Somali Cumhurbaşkanı olan Sayın Hasan Şeyh Mahmud’un, Mayıs ayında yeniden göreve seçilmesinin ardından Türkiye’ye gerçekleştireceği bu ilk resmî ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde, ikili münasebetler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek; işbirliğinin daha da geliştirilmesine yönelik olarak atılabilecek adımlar ele alınacaktır.

Görüşmelerde ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!