banner2

Şok itiraf: Beşiktaş'ta Hüseyin Avni Sipahi'ye 1,3 milyon dolar rüşvet verdim

CHP'li eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın sağ kolu Hüseyin Avni Sipahi hakkında bir rüşvet iddiası daha ortaya çıktı. İşadamı Fevzi Öztürkmen, "Doğu illerine asfalt yaptıracağız" diyen Sipahi ile yeğeni olarak tanıttığı Ekrem Eray Arda'ya 1,3 milyon dolar verdiğini söyledi.

Gündem 24.11.2022, 13:36
Abone ol
Şok itiraf: Beşiktaş'ta Hüseyin Avni Sipahi'ye 1,3 milyon dolar rüşvet verdim

İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk gerekçesiyle görevden alınan CHP'li eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın en yakınındaki isim olan Hüseyin Avni Sipahi hakkında şok bir bilgi ortaya çıktı.

İşadamı Fevzi Öztürkmen, 14 Kasım'da polis karakoluna gitti ve 2015 yılında satın alıp kentsel dönüşüm projesi uygulamak istediği bina için dönemin Beşiktaş Belediye Meclisi Üyesi Sipahi'ye 1,3 milyon dolar rüşvet verdiğini söyleyerek suç duyurusunda bulundu. 

Hüseyin Avni Sipahi şu an Demokrat Parti'de siyaset yapıyor.

OdaTV'de yer alan habere göre işadamı Öztürkmen, şu an Demokrat Parti'den belediye başkan adayı olan Hüseyin Avni Sipahi ile Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda hakkında suç duyurusunda bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal (ortada) ve DP İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda

2018 yılında FETÖ üyeliği suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan Sipahi'nin 2015 sonlarında kendisinden rüşvet istediğini söyleyen Öztürkmen şunları söyledi:

"İstanbul'da emlak işleriyle uğraşıyorum. 2015 yılında İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde 3 bin 100 metrekarelik iki blok bina satın aldım. Kentsel dönüşüm projesi yapmak için izin aldım ve daha sonra yatırım yapacağım ilçe belediyesini 2015 kasım veya aralık ayında ziyarete gittim. 

Dönemin Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi ile makamında görüştüm. Bana belediye imkanlarının çok kısıtlı olduğunu, Beşiktaş Belediyesi olarak doğu illerimize asfalt yaptıracaklarını, bu konuda kendilerine yardımcı olup olmayacağımı sordu. Ben de duyarlı bir işadamı olarak bu teklife 'tamam' dedim.

Hüseyin Avni Sipahi bana bu yardım için 1 milyon 300 bin Amerikan doları yardım yapmamı istedi. Dekont da vereceğini söyledi. Ben parayı ne şekilde vereceğimi sorduğumda Hüseyin Avni Sipahi, Ekrem Eray Arda isimli bir yeğeni olduğunu ve ona vermem gerektiğini söyledi. 

Bankadan 1 milyon dolar çektim, elimde parayı çektiğime dair dekont var. Parayı Akmerkez'de ofisi bulunan Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda'ya elden teslim ettim. Sonraki dönemde Hüseyin Avni Sipahi kalan 300 bin doları da ısrarla istedi. 27 Temmuz 2017'de 300 bin doları verdim. 

Bana makbuz vereceklerini söylemelerine rağmen ne Ekrem Eray Arda ne de Hüseyin Avni Sipahi parayı aldıklarına ilişkin dekont vermedi. Beni kandırarak benden bu parayı aldılar. Ben para verdiğim tarihten bu kazana kadar olan süreçte kendilerine haber göndererek dekont istememe rağmen bana herhangi bir dönüş yapmadılar. Para bana söylenen asfalt işinde kullanılmadıysa verdiğim meblağın tarafıma iade edilmesini istiyorum." 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!