Yandex Metrica

Sitede Ara

Siyoniste koruma kalkanı oldular! Facebook ve Instagram katil İsrail için çok konuşulacak karar!

Siyoniste koruma kalkanı oldular!  Facebook ve Instagram katil İsrail için çok konuşulacak karar!

  Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta, nefret söylemiyle ilgili dikkat bir güncelleme yaptığını duyurdu. Şirket paylaşımlarda 'Siyonizm' kelimesinin kullanımını tamamen yasakladı. Aylardır gece-gündüz demeden katliam yapan İsrail yanlısı gruplar tarafından memnuniyetle karşılandı.  

Gündem

10.07.2024, 14:53

İsrail’in Filistin’de masum sivillere yönelik gerçekleştirmiş olduğu saldırılar, eşi benzeri görülmemiş bir insani felakete yol açtı. Meta, tüm uluslararası insan hakları ilkelerini ihlal eden İsrail'in sistematik olarak uygulanan soykırımıyla ilgili destek niteliğinde bir karar aldı.

SHP Genel Başkanı kim olacak? Gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi! SHP Genel Başkanı kim olacak? Gözler Kılıçdaroğlu'na çevrildi! Haberi Görüntüle

SİYONİST KELİMESİNİN GEÇTİĞİ İÇERİKLER KALDIRILACAK 

Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta, 'Siyonist' terimine yönelik yasağı genişleteceğini duyurdu. Meta, salı gününden itibaren Facebook, Instagram ve Threads gibi platformlarından, bu terimin İsraillileri eleştirmek için kullanıldığı içerikleri kaldıracak.

Clement Turpin KİMDİR? Türkiye-Hollanda maçının hakemi kim, nereli? Clement Turpin KİMDİR? Türkiye-Hollanda maçının hakemi kim, nereli? Haberi Görüntüle

"ANTİSEMİTİZME KARŞI MÜCADELEYİ SEKTEYE UĞRATACAK"

Şirket ayrıca Siyonistlerin "dünyayı yönetme veya medyayı kontrol etme iddiaları" ile ilgili içerikleri de yasaklayacağını duyurdu. Novara Media'ya konuşan antisemitizm uzmanı Brendan McGeever, duyuruyu "sorunlu" olarak nitelendirdi ve gerçek antisemitizme karşı mücadeleyi sekteye uğratacağının altını çizdi. 

Haliç Köprüsü açıldı mı? Metrobüs yolu yapıldı mı? Haliç Köprüsü açıldı mı? Metrobüs yolu yapıldı mı? Haberi Görüntüle

"SİYONİSTLER DÜNYAYI YÖNETİYOR"

İsrail'in soykırımının destekleyecek nitelikte olan bu karara sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki gösterildi.

Bir sosyal medya kullanıcısı X hesabından yaptığı paylaşımda, "Mark Zuckerberg, 'Siyonistler dünyayı yönetiyor veya medyayı kontrol ediyor' gibi iddiaları yasaklıyor. Bu açıkça şunu kanıtlıyor: Siyonistler dünyayı yönetiyor, medyayı kontrol ediyor..." sözlerine yer verdi.

Meta'nın vermiş olduğu karar, şirketin aylarca süren ve terimin tarihsel olarak nasıl kullanıldığı ve özellikle Gazze'deki savaş devam ederken sosyal medyada şu anda nasıl kullanıldığına ilişkin soruşturmasının ardından geldi. Meta, karara varmak için dünyanın dört bir yanından 145'ten fazla tarihçi, insan hakları grubu, hukuk ve insan hakları uzmanı ve ifade özgürlüğü savunucusuyla görüştüğünü ifade etti.

Valilik harekete geçti! İlkokulda cinsel içerikli şarkı söyleyen rapçiye soruşturma Valilik harekete geçti! İlkokulda cinsel içerikli şarkı söyleyen rapçiye soruşturma Haberi Görüntüle

FİLİSTİN'İ DESTEKLEYEN İÇERİKLER SANSÜRLENDİ 

Meta, Orta Doğu ile ilgili içerik moderasyon uygulamaları konusunda incelemelerle karşı karşıya kaldı. Eleştirmenler ve bazı gruplar, şirketi, platformlarında Filistinlileri destekleyen içerikleri sansürlemekle suçladı.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading