banner2

Siyasi liderlerin oy kullanacağı yerler belli oldu

14 Mayıs'ta yapılacak tarihi seçimlere kısa bir süre kalırken siyasi parti liderlerin oy kullanacağı yerler belirlendi. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da CHP lideri Kılıçdaroğlu ise Ankara'da oyunu kullanacak.

Gündem 09.05.2023, 12:45
Abone ol
Siyasi liderlerin oy kullanacağı yerler belli oldu

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına gidecek ve milyonlarca vatandaş oy kullanacak.

Seçmenler verecekleri kararla ülkeyi hangi liderin yöneteceğini belirleyecek.

Peki hangi lider nerede oy kullanacak? İşte yanıtı...

ERDOĞAN İSTANBUL'DA KULLANACAK

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimde Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da oyunu kullanacak.

Seçim 2. tura kalırsa ne zaman yapılacak? Gün gün ikinci tur takvimi (2023  YSK seçim takvimi) - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

KILIÇDAROĞLU ANKARA'DA KULLANACAK

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Arjantin İlkokulu'nda oy kullanacak. Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan da Ankara Çankaya'da oyunu kullanacak.

İŞTE DİĞER LİDERLERİN ADRESLERİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da Anıttepe Ortaokulu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Üsküdar Beylerbeyi'ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'nde, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Eyüpsultan Nejat Sabuncu İlkokulu'nda, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Ankara Bilkent'te T Emlak Bankası Ortaokulu'nda oyunu kullanacak.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İstanbul'da, Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan Ankara Çankaya'da Rıdvan Ege Anadolu Lisesi'nde, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da Ankara Çankaya'da Ayten-Şaban Diri İlkokulu oyunu kullanacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da Ankara'daki Çankaya İlkokulu'nda oy kullanacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!